![42294](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/10/yzobrazhenye-viber-2023-10-19-08-54-57-038.jpg)
Грантовий проєкт «Відновлення історичних пам’яток Сніна-Хуст» реалізовано
Наближається до завершення реалізація транскордонного грантового проєкту Виконавчого комітету Хустської міської ради спільно з словацьким містом-партнером Сніна під назвою «Відновлення історичних пам’яток Сніна-Хуст», що фінансується за кошти Європейського Союзу в рамках Програми Транскордонного Співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.
![](http://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/10/yzobrazhenye-viber-2023-10-19-11-18-15-930.jpg)
Власне, загальна мета проєкту – реконструкція та відновлення пам’яток культурної спадщини регіонів для їх збереження та захисту, що в майбутньому підвищить національну самосвідомість та збільшить туристичний потенціал обох регіонів.
Щодо основних досягнень проєкту, то з української сторони ними стали: реконструкція дороги до пам’ятки національного значення “Руїни Хустського Замку» із встановленням освітлення, водовідведення та підпірних стінок для забезпечення захисту дороги від розмивів та інших ушкоджень, а також малі архітектурні форми, представлені лавицями, смітниками та вхідною брамою.
![](http://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/10/yzobrazhenye-viber-2023-10-19-08-54-54-840-1024x682.jpg)
Однак головною родзинкою реконструйованої дороги став макет Хустського замку у масштабі 1:20, на вершині головної башти якого майорить Прапор України, майже так само як і у його справжнього побратима. Цей міні-замок має на меті приваблювати туристів і гостей міста відвідати найголовнішу пам’ятку Хуста та чарувати око усіх охочих пілігримів до вершини Замкової гори.
![](http://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/10/yzobrazhenye-viber-2023-10-19-08-54-57-038-1024x682.jpg)
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати Замкову гору та на власні очі побачити результати довгої та напруженої праці людей, які по-справжньому люблять своє місто.
Про це інформує Управління економіки Хустської міської ради.
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися