40626
17:33 11.122022

Дизайнерка з Маріуполя, яка зараз проживає на Закарпатті, поділилася лайфхаками, як найкраще прикрасити ялинку

Цікаве 59605

Анастасія Попова – професійна дизайнерка. До війни мешкала у Маріуполі, зараз переїхала до родичів на Закарпаття. Раніше займалася дизайном офісних приміщень, декорувала різні заклади до відкриття та до корпоративів. Наразі працює з замовниками з Європи онлайн, займається 3D-візуалізацією. А ще Настя – художниця і має хороший смак.

Вона охоче поділилася з «Карпатським об’єктивом» ідеями для закарпатців, як найкраще підготуватися до Різдва та до Нового року і наповнити будинок чи квартиру затишком, зробити помешкання святковим та створити собі піднесений настрій, незважаючи на війну та незручності.

Гірлянди найкраще брати світлодіодні або на батарейках

Анастасія зараз проживає в Мукачеві. Каже, що обожнює Закарпаття за гостинність та відкритість людей.

«У перший же день війни нам зателефонувала тітка і попросила негайно їхати до неї. Ми з мамою втекли з Маріуполя одразу. Тоді ще можна було виїхати безперешкодно. 28 лютого ми були вже у Мукачеві. Живемо у родичів, ні в чому не маємо потреби. Я працюю, а мама – пенсіонерка. Тут дуже багато волонтерів, які день і ніч трудяться, аби підтримати переселенців. Щира їм вдячність за все, адже такі умови, як у нас є далеко не у всіх внутрішньо переміщених. Цей край просто благословенний! Тут неймовірні люди і казкова природа. А ще ми навернулися до Бога і почали ходити до церкви. Різдво будемо святкувати у грудні, разом з закарпатською родиною та з усією Європою. Тому, як дизайнерка, будинок до свята уже активно почала причепурювати!», – зізнається «Карпатському об’єктиву» дівчина.

Аби кожен хоч трохи відчув різдвяний шарм, Настя радить передусім подбати про гірлянди.

«Розумію, що в усій Україні тотальне відключення електроенергії, що ми повинні заощаджувати, але відмовляти собі у маленькій радості також не варто, – наголошує вона. – Зараз можна купити портативну ілюмінацію і вона може послужити далеко не один рік. Вам не потрібно світло, вихід можна знайти і без нього. Якщо у вас вдома є електрик, то ви взагалі – щаслива людина. Адже гірлянди можна змайструвати своїми руками, купивши дріт, світлодіоди, вимикач та набір батарейок. Можна вкластися навіть у 50 гривень. Не знаю, які ціни в сувенірних крамницях, бо я продукцію в основному замовляю через інтернет. Так – вигідніше. Отже, у інтернет-магазині світлодіодна гірлянда коштує в межах 100 гривень. Ви можете купити декілька і ваш дім сяятиме так, як зі світлом. При цьому електрику ви заощаджуватимете! Особисто я замовила 6 таких гірлянд. Деякі з них будуть на повір’ї, одна – на балконі, одна на каміні і дві – на ялинці в будинку. Варто врахувати, що вуличні гірлянди завжди дорожчі за кімнатні. Утім прикрашаючи подвір’я, ви даруєте святковий настрій не лише собі, але й сусідам та навіть випадковим перехожим!».

Також, як запевняє дизайнерка, зараз продають чимало світлодіодних прикрас для ялинки.

«Є в продажі іграшки, які сяють. Вони можуть бути на присосках. Чудово підходять для дизайну помешкання, або хати зовні. Але такі прикраси досить дорогі. Тому можна купити хоча б верхівку на ялинку на світлодіодах», – каже вона.

Які кольори у тренді?

Передусім, які обирати кольори, за словами Анастасії Попової, залежить від того, в яких барвах саме житло, або кімната, у якій знаходитиметься ялинка.

«Якщо у вас рожеві стіни, буде недоречним декорувати лісову красуню у блакитне. Усе має бути гармонійно. Утім завжди у тренді сріблясті, золотисті та червоні барви. Та хтось вважає доцільне враховувати поради астрологів, залежно від того, якої тварини рік наступає, для когось має значення феншуй, а для когось важливі власні смаки. У 2023 році у тренді буде чорний. Це – барви елегантності та стриманості. Однак якщо у вас невелике приміщення, використовувати цей колір не варто. Краще брати червоні прикраси, як символ любові, енергійності, або ж жовті, золотисті, які означають багатство і процвітання чи рожеві – як знак молодості та жіночності. Також підійде блакитна гама, колір води, вірності та активності, або ж зелена – як позначення мудрості та спокою», – наголошує дівчина.

Однак купувати багато прикрас вона не рекомендує, бо розуміє, що витрати по кишені зараз далеко не всім.

«Якщо ви хочете дотриматися певної кольорової гами, не обов’язково витрачати шалені гроші на магазинні кульки. Достатньо в секонд-хенді купити старі речі хорошої якості. Бажано брати щось велике, аби тканини було більше. Щоб зробити кульки у одній кольоровій гамі, можна придбати, скажімо, червону сукню на жінку солідних габаритів. Це вийде недорого, якщо купувати в останній день. Одежу ріжемо на клаптики і обмотуємо старі кульки, або заготовки з пінопласту. Для краси можна задекорувати золотистими стрічками. Їх продають у магазинах тканин і вони недорогі. Бажано, щоб лісове дерево було оздоблено не всіма барвами веселики. Дотримуйтесь гами. Найкраще, якщо це – один-два кольори. Для прикладу, червоний і золотистий. Зелених барв варто уникати, бо вони зливатимуться з хвоєю. Якщо ялинка буде стояти на вулиці, білі прикраси теж не варто використовувати. Припадуть снігом і їх не буде видно. Також із тканини можна зробити великі бантики. Це придасть дереву більшої нарядності. Хоч на Закарпатті «живі» ялинки дешеві, лісів багато, та я все ж раджу ставити штучні символи зимових свят. Цим ви і природу збережете, і ялинку правильної форми зможете краще нарядити, і вона послужить вам не декілька тижнів, а багато років!», – запевняє Настя.

За словами дизайнерки, для декорування дерева можна використати багато підручних матеріалів.

«Ні я якому разі не прикрашайте ялинку дощиком (мішурою). Це – пережитки минулого! Якщо хочете, щоб у хаті було святково і гарно, аби ваша лісова красуня мала вишуканий вигляд, причепурюйте її рясно. В ідеалі порожнього місця на ній не має бути видно ніде. Якщо фантазія небагата, прикраси усе ж варто купувати. Проте в нинішніх умовах розумію, що для багатьох це не по кишені. Тому можна залучити малечу і зробити іграшки своїми руками. Скажімо, якщо ви вмієте в’язати крючком, можна зробити і кульки, і сніжинки, і квіточки, і сніговиків, і ще багато чого цікавого. Із пластикових пляшок, якщо їх обрізати, пофарбувати акриловими фарбами і задекорувати, вийдуть гарні різдвяні дзвіночки. Також ви можете назбирати шишок, пофарбувати їх охрою, що продається в господарських магазинах і коштує копійки, або будь-яким золотистим ліком, за допомогою клею прикріпити стрічки-гачки і оздоблювати ними свою ялинку. Так само можна зробити з горіхами та жолудями. Але є один нюанс. Ці натуральні компоненти досить маленькі, їх можна на дереві навіть не помітити… Для маленької настільної ялинки, або різдвяного віночка це чудово, а для великого дерева, аби воно мало більш багатий вигляд і щоб їх було добре видно, ті ж жолуді варто скріпити між собою, склеївши по 20-30 штук у формі кулі. Найкраще використовувати клейовий пістолет. Він дуже практичний та стане в нагоді і в інших життєвих випадках. Але… без світла не працює…», – каже Анастасія Попова.

Прикрашайте не лише ялинку!

Дизайнерка радить оздоблювати не лише ялинку, але й перила сходів, якщо вони є в будинку та камін.

«Якщо каміна немає, задекорувати можна під нього будь-який комод, підставку, навіть стару тумбочку. Для цього варто купити смужки штучної хвої, червоні стрічки, мати під рукою кульки та гірлянди. Гарно впишуться також грона калини, чоботи для подарунків Миколая, або як кажуть, чобітки Санти. Їх можна легко пошити своїми руками. До хвої варто прикріпити ще якісь намистинки, сніжинки, фігурки янголят… одним словом, що душа забажає. Тільки щоб це було зі смаком і не «різало очі». Прикрашати перила та камін варто в тому ж стилі, що й ялинку. Чудово, якщо є великий коридор, гостьова кімната. Саме там лісове дерево ставити найбільш доречно», – запевняє вона.

І ще дівчина радить додати кілька цікавих штрихів.

«Для більшої вишуканості можна відрізати розлогу гілку верби, обчистити її, пофарбувати білим кольором і поставити у вазу. Достатньо прикрасити гірляндами. Це додасть кімнаті шарму. Можна поруч поставити фігурку оленя, або кролика – символ наступного року. Якщо у вас маленька квартира, варто використовувати стиль мінімалізму. Тут підійде ялинка, висотою 50-70 сантиметрів і прикраси для неї обійдуться набагато дешевше. До карнизу вікна хоча б тієї кімнати, у якій стоїть ялинка, можна прив’язати декілька великих кульок. Їх буде видно і з вулиці, і з самого приміщення. У помешканні вже буде більш святково», – наголошує Настя.

Радить дизайнерка і доволі цікавий варіант оздоблення лісового дерева їстівним декором.

«Це можуть бути випечені своїми руками пряники. Можуть бути цукерки. А можна причепурити ялинку кільцями апельсинів та лимонів. Вони підсихають, але не псуються. Можна використати і яблука, і палички кориці, перев’язані гарною стрічкою, або грубою мотузкою. Якщо вам до вподоби американський стиль, лісову красуню можете оздобити роздрукованими сімейними фотографіями, навіть дитячими іграшками», – ділиться думками вона.

Анастасія також наголошує, що не варто позбавляти родину свята та піднесеного настрою, особливо якщо у сім’ї є малюки.

«Що б там не було, а ми – незламні і Різдво нам ніхто не зіпсує!», – впевнена вона.

Марина АЛДОН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах