![43058](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/20240331-103041-1536x1152.jpg)
Греко-католики Перечина вперше відзначають Великдень за григоріанським календарем
Сьогодні, 31 березня, греко-католицька парафія святого Миколая Чудотворця м. Перечин вперше відзначає велике релігійне свято – Христове воскресіння – за григоріанським календарем.
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/20240331-103041-1024x768.jpg)
Нагадаю, що торік Мукачівська греко-католицька єпархія перейшла на григоріанський календар.
Зранку вірники ідуть до церкви цілими сім’ями, родинами з пасхальними кошиками. Одягнуті по-святковому, в новому одязі, чоловіки – в костюмах та білих сорочках, парадні жінки – із зачісками, свіжим манікюром. Дехто одягнув вишиванки.
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/20240331-104821-1024x768.jpg)
Людей прийшло так багато, що занято і приміщення, і коврош. Поставали надворі біля своїх кошиків і так слухали службу Божу.
Божественна Літургія розпочалася о дев’ятій ранку. Молитви, піснеслови, великодній передзвін дзвонів сповіщають радісну новину: “Христос воскрес! Воістину воскрес!”
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/20240331-104648-1024x768.jpg)
– Дякую Господу Богу та нашим славним захисникам, що можу сьогодні прийти на службу, помолитися, відзначити Христове воскресіння, посвятити паску, – перехрестившись каже сивочола жінка у бузковій хустці.
– І я дякую Богу, що дожила до цього дня, бо цілий рік хворіла. Не думала, що оклигаю, – підпираючись на ціпок, говорить тендітна жінка у чорному пальті. – Та я вже хоч пожила – влітку буду мати 80. Але дуже ми жаль і шкода молодих хлопців, які гинуть від рук ворога у цій клятій війні. Ворога, який називався братом. Вбивці, а не брати, – каже емоційно.
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/20240331-105537-1024x768.jpg)
Після Літургії відбувся обхід церкви із павісами та освячення пасхальних кошиків. Перечинці наповнили їх традиційними пасочками, шовдарем, пікницею, маслом, сиром, яйцями, писанками, крашанками. До кошиків також поставили сіль, хрін, буряк з хріном, гроно винограду, зелень, помідори, огірки, банани, мандарини, ягоди полуниці, пляшечку вина, свічки, які під час обряду освячення запалили.
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/20240331-104638-1024x768.jpg)
Вірники говорили між собою, що цьогоріч вперше так скоро святкуємо Великдень, трохи незвично, але проблеми в цьому не вбачають, бо ми відзначаємо подію, а не дату. Тим паче, що уже тепло, все цвіте, зеленіє, бо ж весна цьогоріч – рання.
Із освяченими кошиками люди попрямували до своїх осель, щоб за сімейним столом відзначити світлий празник Христового воскресіння і помолитися за Перемогу України у війні із агресором.
Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/20240331-105928-1024x768.jpg)
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/20240331-105652-1024x768.jpg)
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися