![42785](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/02/uuidda52d7a5-5e24-4334-9682-6cc2253483c8library1type1mode1loctruecaptrue-1024x576-1.jpeg)
Відреставровані весільне і траурне вбрання. У Берегові відбулась виставка народних костюмів. Фото
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/02/uuidda52d7a5-5e24-4334-9682-6cc2253483c8library1type1mode1loctruecaptrue-1024x576-1.jpeg)
1 лютого дипломатична установа в співпраці з ГО «Мережа будинків народних традицій – Закарпаття» організувала виставку «Минуле та сьогодення в народному вбранні». Тут можна побачити частину одягу, виготовленого майстринями – учасницями тренінгу з пошиття народного вбрання, який мережа започаткувала два роки тому. Окрім традиційного народного одягу, представлено й певне переосмислення старих мотивів, їх сучасне застосування.
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/1-2024-02-02t174809072-1024x683.jpg)
На відкритті виставки присутніх першим привітав очільник Консульства Угорщини в Берегові Іштван Дєбнар. «Народна культура та мова – це основа, яку ми неодмінно маємо зберегти живою. Народне мистецтво – етичний кодекс, що залишає по собі слід. На нинішній виставці представлено закарпатські народні костюми минулого та сьогодення», – зазначив дипломат. Кожен регіон має свої особливості, важливо плекати та передавати народне мистецтво наступним поколінням, оскільки воно зміцнює національну ідентичність.
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/kep-2024-02-02t174444906-1024x768.jpeg)
Про народні костюми детально розповіла майстриня з міста Ясберень (Угорщина) Ержебет Тайті, котра є викладачкою на курсах з пошиття традиційного одягу. На виставці представлено три відреставровані костюми з Вишкова, весільне і траурне вбрання з Великої Доброні, барвисті дівочий та чоловічий кептарі. Друга частина експозиції складається з більш сучасного одягу, речей, які відповідають нинішньому світу моди, переосмислюючи старі мотиви.
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/kep-2024-02-02t174357818-1024x768.jpeg)
Атмосферу заходу підкреслив виступ вихованців Берегівської фольклорної майстерні «Резеда». Молоді музиканти Карой, Андраш і Ференц Кережі та Язмін Мако зіграли шомодьські мотиви, а Мартон Пейчі та Естер Надь станцювали великодоброньський чардаш.
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/17-1024x683.jpg)
Після відкриття відбулися невеликий фуршет та спілкування в невимушеній атмосфері.
![](https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/kep-2024-02-02t174722697-1024x768.jpeg)
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/02/kep-2024-02-02t174732261-1024x768-1.jpeg)
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/02/kep-2024-02-02t174740601-1024x768-1.jpeg)
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/02/kep-2024-02-02t174752490-1024x768-1.jpeg)
Еніке Вараді/Várady Enikő/Kárpátalja hetilap
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися