![42583](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya-viber-2024-01-07-16-42-42-820.jpg)
На календарі – зима, а надворі – весна: у Перечині через теплу і вологу погоду прокинулись дерева
На календарі 7 січня 2024 року. Другий місяць зими, а зими ще у нашому краї так і не було. Крихта снігу, яка випала, не береться до уваги. З того снігу можна було зліпити хіба пиріг, але аж ніяк не сніговика. Забарилася білосніжна пора року. Чи і взагалі вирішила не входити у свої права? Надворі тепло. Протягом певного часу температура плюсова і стовпчики термометрів піднімаються до +8 – +10. Людям це на руку, бо менше треба обігрівати оселю, завдяки чому можна заощадити кошти.
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya-viber-2024-01-07-16-42-42-820-1024x768.jpg)
27 грудня я була у лісі і назбирала добрий кілограм грибів-їжаків. Жоден не був червивий. Вдома приготувала з них смачну страву. Думаю, якби зараз пішла до лісу, то теж нагрибарила б, але кажуть, негоже ходити до лісу у великі релігійні свята.
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya-viber-2024-01-07-16-45-58-632-768x1024.jpg)
У Перечині через теплу і вологу погоду прокинулися дерева, кущі. Хоча це місто значно холодніше, як, до прикладу, Виноградово. Пишуть, що в Хусті цвітуть підсніжники. Натомість у нашому місті стебла первоцвітів виросли на три см, невдовзі можуть з’явитися і білосніжні пелюстки.
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya-viber-2024-01-07-16-44-55-704-1024x768.jpg)
Декілька днів поспіль я придивлялася до зимових аномалій. Отож, поділюся з вами своїми спостереженнями.
Вранці та вдень птахи, які залишилися зимувати, активно цвірінькають, співають, як навесні.
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya-viber-2024-01-07-16-44-01-371-1024x768.jpg)
На клумбах та присадибних ділянках зеленіються листочки ранніх весняних квітів, цвітуть примули. На грядках у людей повно зеленої петрушки. На кущах японської айви все в пуп’янках, бутони квітів готові розпускатися. Бузок забрунькувався. На кущах гортензій з’явилося багато листочків. Та найбільше кидається в очі самшит, на кущах якого виросли молоді пагони заввишки декілька сантиметрів.
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya-viber-2024-01-07-16-42-58-730-1024x768.jpg)
Синоптики кажуть, що цієї ночі погодні умови зміняться – температура знизиться, з неба посипле сніг. Сподіваємось, що прогноз здійсниться. Дійсно хочеться снігу, морозу.
На час написання матеріалу, о 16.30 у Перечині розґаздувався прохолодний шквальний вітер.
Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya-viber-2024-01-07-16-42-53-340-1024x768.jpg)
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya-viber-2024-01-07-16-43-40-532-1024x768.jpg)
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya-viber-2024-01-07-16-43-40-710-1024x768.jpg)
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya-viber-2024-01-07-16-44-01-508-1024x768.jpg)
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya-viber-2024-01-07-16-44-19-407-1024x768.jpg)
![](https://cikave.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/zobrazhennya-viber-2024-01-07-16-44-55-704-1-1024x768.jpg)
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися