2271
20:22 1.062016

Курча-космонавт, марсіанський квадрокоптер і промінь в стратосферу: в Дніпрі відроджується космічна галузь. ВІДЕО

Цікаве 2874

З усієї України до міста з’їхалися інженери, винахідники і програмісти

70_main

На вихідних в Дніпрі пройшла перша конференція-хакатон Spacer, присвячена космічним технологіям. З усієї України з’їхалися інженери, винахідники і програмісти, які не тільки мріють космосом, але і готові діяти. Вони об’єдналися в команди і напружено працювали протягом 48 годин, щільно взаємодіючи з консультантами, яких називають менторами – формат Хакатона якраз передбачає режим такого мозкового штурму. В результаті презентували 8 проектів, з яких журі відібрало 2 кращих: Laser Correction System і Prim 115. Головним призом для них буде реалізація протягом літа 2016 року за підтримки Державного космічного агентства України та Конструкторського бюро “Південне”.

Переможці: величезний лазер і квадрокоптер для Марса

За словами члена журі Максима Ткаченко, це “стандартний лазер, який використовується в оригінальних концептах”. Ідея Laser Correction System полягає в тому, щоб змінювати орбіту космічного супутника, направивши на нього промінь лазера. Таке рішення дасть величезну економію ресурсів – супутнику не треба буде ні власний двигун для самостійної корекції орбіти, ні паливо для нього. В такому випадку зменшиться і загальна маса супутника, а значить вивести його на орбіту буде дешевше. Команда поки що не вирішила питання відводу тепла, щоб супутнику не перегрівся, і не підібрала відповідний діапазон випромінювання. У розробці брали участь двоє хлопців з Дніпра (КБ “Південне”), інші – з різних міст, познайомилися і приєдналися до проекту під час Хакатона.

Вантажний квадрокоптер Prim 115 розробили для досліджень на Марсі. Літаюча платформа буде допомагати вченим проводити аналізи атмосфери, переміщати вантажі і шукати втрачене обладнання. Можливості марсіанського квадрокоптера такі: до 40 хвилин польоту, до 3 000 м. Висота підйому, до 36 кг. на борту. Розмір: 6,6 х 6,6 х 2,27м. Автори розробки – одесити з HubLab і студенти КПІ.

“Ми враховували розряджена атмосфера при розрахунках аеродинаміки”, – відзначають творці Prim 115 в Facebook. Вже готові креслення і навіть прототипи деяких елементів. “Завдяки обладнанню, яке ми взяли з собою (найважливішу роль, звичайно, зіграв 3D-принтер) ми створили прототип одного з механічних вузлів”, – розповідають винахідники з HubLab.

Інші божевільні космічні проекти

Були на Хакатони і не менш наукові, але більш веселі проекти. Наприклад, Chiken Carl, технологія по доставці живого курчати в космос на повітряній кулі. Звучить дивно, але є мета – “доставити мужнім колоністам інших планет порцію свіжого м’яса”.

chiken_carl_facebook

 

Проект #FlyFriend – прототип летючого пристрою, з двигуном з аерозольного балончика.

Творці проекту FarMars, схоже дуже надихнулися фільмом “Інтерстеллар”. Вони придумали, як вирощувати картоплю на Марсі. Проектують надувну теплицю з віддаленим цифровим управлінням.

NASA для України

В рамках конференції для техно-гиків, робото-розробників і космічних інженерів виступив перший космонавт України Леонід Каденюк, недавні переможці міжнародного NASA Space App Challenge, фахівці з Державного космічного агентства України та КБ “Південне”.

Сьогодні мені пощастило поспілкуватися по Skype з співробітником NASA, Фредом Калеф – ділиться враженнями Павло Гайдамак, учасник Хакатона з Києва, – Неймовірний людина, що займається великою справою! Фред – головний картограф Марса. Під час розмови з Фредом у мене мурашки не сходили з рук. Він настільки закоханий в Марс, що здається, готовий туди полетіти в будь-яку хвилину. Фред був одним з перших хто дізнався, що в більшості своїй, грунт Марсу не червоний, а зелений. Ми всі тут в Дніпропетровську в суботу ввечері були з числа перших, хто побачив знімки, які НАСА отримало в п’ятницю”.

Запрошений ментор Андрій Бегунов з IBM Україна і NASA Space App Challenge описав цілі конференції так: “Ми робимо спільну важливу справу – ми тут, щоб розвивати галузь, залучати інвестиції та отримувати від усього цього задоволення”, інформує segodnya.ua.

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах