17004
11:09 13.102017

Кінематографіст із Закарпаття став лауреатом 30 відзнак українських і зарубіжних кінофестивалів

Цікаве 3483

Закарпатський кінематографіст і вчений-юрист В’ячеслав Бігун станом на жовтень 2017 року удостоєний вже 30 кіновідзнак на українських і зарубіжних кінофестивалях.

1-51

Стрічки режисера демонструвалися на 28 українських кінофестивалях, здобувши 26 кіновідзнак. На рахунку режисера більше 100 показів, перегляди в 229 державах і територіях, тобто практично в усьому світі. Так маловідомий закарпатець за три роки став одним із найбільш титулованих сучасних українських кінорежисерів. Автора неодноразово відзначали й за популяризацію українського кіно.

Свою першу відзнаку режисер здобув в травні 2014 року за екранізацію оповідання О. Довженка – художній фільм «Мати. В ім’я мільйонів» на кінофестивалі в Естонії, а тридцяту – на Всеукраїнському кінофестивалі «Громадський проектор» у вересені 2017 за стрічку «Дума про сина (Серце мами Гонгадзе) ». Образ України, втілений в образі жінки, приніс фільму ще три нагороди: гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Пілігрим» (на чолі з М. Іллєнком), відзнаку за «Кращий фільм про сім’ю» кінофестивалю «Любов врятує світ» та нагороду «Кращій актрисі» (Леся Липчук) на міжнародному кінофестивалі в Канаді.

Додамо, що фільм «Мати» став чи не першим українським фільмом, чиї кадри спочатку здобули мільйон, а відтак – більше трьох мільйонів переглядів, демонструючи феноменальний інтерес до роботи режисера.

Найбільш відзначеним фільмом В’ячеслава Бігуна (8 відзнак, з яких 7 – українських) стала стрічка «Найближчі до Бога», – наразі чи не найтитулованіший український фільм про війну. В 2016-2017 рр. її відзначено за «Кращу операторську роботу» на кінофестивалі «Відкрита ніч», відзнаками на кінофестивалях «Місто мрії», «Дніпро-Сinema», «Зоряне містечко» (двічі), Канівському кінофестивалі та Міжнародному фестивалі історичного кіно.

Чотири відзнаки здобула авторське ессе «Лист Тарковському», по три – фільми про Лесю Гонгадзе (зокрема «Серце мами Гонгадзе») та «Її хліб насущний». Відзначено й такі стрічки режисера, як «Довженко. Український Гомер кіно», «Пенальті правосуддя», «Між пеклом і раєм», «Як тебе не любити», «Санктуаріум». Загалом наразі 12 стрічок режисера здобули 26 відзнак в Україні та 4 – за кордоном.

Крім того, фільми режисера демонструвалися в конкурсних і позаконкурснимх програмах десятків інших кінофестивалів в Україні за кордоном. Для прикладу, Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» номінував стрічку режисера «Пенальті правосуддя» на статуетку «Скіфський олень». Цей, мабуть, найвідоміший український фільм про права людини, демонструвався в більш ніж 25 країнах.

Кінематографічний професіоналізм В’ячеслава Бігуна відзначено журі фестивалів у різних номінаціях: режисура, операторська робота (3 відзнаки), актуальність погляду, сценарна майстерність, звукорежисура.

Стрічки режисера загалом тепло прийняли глядачі, відзначаючи їх сердечність, масштаб та історичну цінність, наділяючи його такими епітетами, як «український Спілберг», «закарпатський Параджанов» чи «закарпатський Тарковський».

Нагадаємо, що В’ячеслав Бігун ― кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом ― в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтв. Найпродуктивніший український кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно у 2015 та 2016 роках, та Міжнародної кінобази (IMDb). Частину стрічок режисера представлено у вільному доступі.


telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
В Ужгороді вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи
19:16
Закарпатський молитовний сніданок: за Україну і її захисників
19:06
Історик Володимир Фенич про «Іменний довідник священників історичної Мукачівської греко-католицької єпархії»
16:55
У Закарпатській обласній бібліотеці провели перше засідання книжкового клубу
16:44
У Мукачеві виявили чоловіка, який перевозив вантаж без відповідних документів
16:30
Харків’янка ходить по цвяхах і рятує закарпатців від стресу
15:25
В обласному центрі Закарпаття вшанували 38 роковини Чорнобильської трагедії
15:09
На Закарпатті затримали групу озброєних зловмисників, які в масках увірвалися до будинку пенсіонерки, звʼязали її та вимагали гроші
14:58
Закарпатські ватерполісти серед призерів всеукраїнських змагань
14:11
У Великій Доброні відкрили 58-й Тиждень угорської рідної мови
13:51
Всі новини