5911
18:48 27.092016

В Ужгороді відбулася презентація шведсько-української компанії – виробника cучасних екологічних та економних ламп

Цікаве 2269

В Ужгороді у Закарпатській торгово-промисловій палаті 22 вересня відбулася презентація шведсько-української компанії “БМЮ Україна” – виробника cучасних екологічних та економних світлодіодних ламп, світильників, модулів, систем освітлення

14449748_541796266020458_2114170748614229530_n

Фізичний ефект генерації світла напівпровідниковими структурами був виявлений більше ста років тому. Приблизно в той же час Томас Едісон створив лампу розжарювання, яка понад століття служила людству, залишаючи в тіні “напівпровідникові люмени” світлодіодів. Наше XXI століття поступово стає століттям саме світлодіодного світла, світла ефективного, надійного, комфортного і доступного в усіх куточках земної кулі.

Перші промислові зразки світлодіодів були створені на початку 1960-х на основі фосфориду і арсеніду галію, що випромінювали червоне світло, а потім і зелене. До 1990-x виробники світлодіодів могли випускати лише червоні, жовті й зелені діоди. Однак тільки комбінація синього, зеленого і червоного здатна давати чистий білий, а, отже, і всі відтінки світлової гами.

Дякувати за це треба японцю Сюдзі Накамуру, який зумів правильно проаналізувати і застосувати результати досліджень інших вчених. Не дивно, що Нобелівська премія з фізики в 2014 році була вручена японським ученим Акасакі Ісаму, Амано Хіроші і Накамурі Сюдзі за розробку “принципово нових екологічно чистих джерел світла”.

Стрімке зростання ефективності світлодіодів дозволило протягом десятиліття наздогнати за таким показником як світловіддача найдосконаліші газорозрядні (люмінесцентні) лампи, не кажучи вже про старожилів галузі – лампи розжарювання. Експерти прогнозують зростання ринку світлодіодів завдяки розвитку технологій і підтримки урядами різних країн енергозберігаючих продуктів і систем, тож у традиційних джерел світла вже в найближчому майбутньому не залишиться шансів на “мирне співіснування” зі світлодіодами.

Відтак актуальність питання впровадження світлодіодного освітлення саме в тім, що воно економно використовує енергію. Для порівняння: термін служби світлодіодних ламп у 50 разів перевищує термін служби ламп розжарювання, в 4–16 разів більше, ніж у більшості люмінесцентних ламп, а також має низку інших технологічних та експлуатаційних переваг.

З огляду на це, й особливо з урахуванням постійного зростання вартості електроенергії в країні, презентація шведсько-української компанії “БМЮ Україна” – виробника cучасних екологічних та економних світлодіодних ламп, світильників, модулів, систем освітлення, що відбулася 22 вересня в Закарпатській торгово-промисловій палаті, виявилася особливо доречною.

Як підкреслив, відкриваючи захід, директор ТОВ “БМЮ Україна” в Берегові Дмитро Демченко, шведсько-українська компанія із 2014 року займається виробництвом, тестуванням, продажем і гарантійним обслуговуванням світлодіодної продукції, успішно реалізує комплексні рішення в галузі світлодіодного освітлення, здійснює утилізацію старих ламп, виконує на замовлення індивідуальні проекти тощо.

Власником компанії є фірма Stormbryggan AB, заснована в 2007 році групою шведських компаній, що працюють у сфері механічної обробки сталі з 1944 року. І хоча виробники світлодіодів наймолодші в цій групі, проте, безперечно, з дуже високим бізнес потенціалом. Компанія легко конкурує з Китаєм щодо економії у вартості робочої сили та логістичних витрат для клієнтів.

Розміщення замовлень на “БМЮ Україна” дозволяє клієнтам не лише не переплачувати, а й бути більш конкурентоздатними на ринку Європи й інших країн.

Під час презентації інтерес аудиторії викликав виступ представника компанії – технічного спеціаліста Ігоря Павлова. Питання, які він висвітлював, стосувалися енергоефективного освітлення як складової енергоефективності підприємства; особливостей підбору світлодіодного освітлення у співвідношенні ціна – якість; терміну окупності й розрахунку економії в цифрах при заміні люмінесцентних ламп на світлодіодне освітлення; розгляду помилок, які допускають при виборі світлодіодної продукції; вигоди застосування світлодіодних джерел світла в офісах, на робочих місцях, у виробничих і торгових приміщеннях, вуличному освітленні.

За допомогою продукції “БМЮ Україна” вже заощаджено кошти на освітлення таких компаній, як ТОВ “Берег Кабель ГМБХ” (Німеччина–Україна), представництво шведської компанії SKF в Україні (Київ), завод “Конвектор” (Ужгород), ТОВ “БАН Україна” (Угорщина–Україна) та низки інших, – наголосив Ігор Павлов. До прикладу – економія ТОВ “Берег Кабель ГМБХ” за місяць складає 64 тис. 512 грн.

У ході презентації було висвітлено широке коло питань, що безпосередньо стосуються розробки й виробництва світлодіодних світильників і систем освітлення, а також представлені всі світлодіодні новинки для офісного, торгового, складського, промислового, виробничого, комунального, зовнішнього освітлення.

Увагу присутніх привернула ще одна незвичайна презентація світлодіодних фітосвітильників для тепличного освітлення – як сучасного енергоефективного аналогу традиційному освітленню, з якою виступила керівник проектів компанії Наталія Сухіна. За її словами, світлодіодне освітлення теплиць та оранжерей незабаром зможе повністю покрити потреби у світловій енергії для зелених рослин. У тому, що інвестиції в сучасне інноваційне обладнання дуже швидко окупляться, вже переконалися чимало вітчизняних, у т.ч. закарпатських сільгоспвиробників.

Робота фітоламп заснована на передачі світлової енергії рослинам. Найціннішими для росту є синій і червоний колір у спектрі, саме вони володіють необхідною довжиною хвилі. А ще вони наділені унікальною властивістю – підлаштовуватися під особливості саджанців і рослин. Фітосвітильники сприяють посиленню росту плодів, нарощенню маси стебел, листя, кількості квітів, тобто забезпечують швидкий і гармонійний розвиток рослин, збільшення кількості плодів та покращення їх якості.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах