Як краянам прикрасити оселю до зимових свят
Новорічно-різдвяні свята – період, коли в будинку чи квартирі хочеться відчувати справжнє тепло і затишок. Ялинка, гірлянди, запах мандаринів… саме такі згадки з дитинства пролітають в уяві багатьох із нас. Утім часи змінюються і щороку з’являються нові тренди в декорування оселі. Звісно, ганятися за модою в такі непрості часи, коли в державі війна – під силу небагатьом. Але зробити помешкання більш комфортним і гарним… може кожен. Іноді для цього навіть не потрібно багато коштів, тільки трохи фантазії та смаку.
Тож як краще оздобити житло, аби відчути піднесену атмосферу і при цьому не витратити купу грошей? Про це «Карпатський об’єктив» попросив розповісти дизайнерку інтер’єру з Ужгорода Інну Матій.
Освітлення і трохи живої природи
Святкового настрою хочеться навіть попри невеселі будні майже всім. Особливо малечі. Тож як створити вдома зимову казку для себе і родини? Чи є бюджетні варіанти декорування оселі, адже ціни на прикраси в цьому році стрімко зросли у вартості…
«Символом родинного багаття, як знаємо, є вогонь. Природно, що коли ми дивимося на полум’я – це нас подумки зігріває і заспокоює. Чудово, якщо в будинку є камін на дрова. Але не всі мають змогу його встановити, адже, скажімо, у квартирі, це практично нереально. Як варіант – можна підібрати гарний електричний пристрій, задекорований під пічку. Проте кошти на таку покупку є не у кожного, та й відключення світла можуть неабияк знецінити придбання. Тому радила б акцентувати увагу на більш доступних речах – свічках. Можна купити простенькі, дешеві, але краще, якщо вони будуть різної висоти. Підрізати їх, між іншим, може кожен. Не потрібні навіть підсвічники. Свічки можна поставити у звичайні прозорі стакани. Це матиме досить цікавий вигляд і атмосфері придасть романтичної нотки. Крім того, варто завчасно подбати про гірлянди. Краще купувати такі, що можуть працювати без розетки, є світлодіодні, на батарейках. Їх можна придбати за 300-400 гривень. Це – і гарно, і безпечно», – розповіла «Карпатському об’єктиву» фахівчиня.
Але освітлення для піднесених відчуттів замало. Про що ще варто подбати? Які деталі додати?
«Ми сприймаємо світ передусім візуально – тобто бачимо перед собою картинку. Але не тільки. У нас є й інші органи відчуттів. Насамперед – це нюх. Тому можна розвісити у будинку чи квартирі скибочки лимонів, апельсинів, поставити декілька гілок натуральної хвої. Свічки теж можна обрати ароматичні, скажімо, із ароматом кориці, кардамонну, ванілі. Крім того, не забуваймо про органи дотику. Дивани, ліжка можна вкрити різними теплими ковдрами. Текстиль повинен бути затишним. Можливо вдома знайдеться вовняне покривало, овечий плед. Також не забуваймо про декоративні подушки. Добре, якщо вони з малюночками на зимову тематику. Вікна, або скляні перегородки між кімнатами можна оздобити наліпками з зображеннями сніжинок, зимового лісу чи просто казкових мотивів. На зиму штори краще обирати з цупких тканин, масивні. Вони додають відчуття захищеності і тепла. Крім того, навіть якщо родина не ставить ялинку, можна зробити своїми руками декілька настільних композицій із підручних матеріалів, використовуючи іграшки з попередніх років і гілки хвойних дерев, шишки, стрічки, горішки. Різдвяний вінок також можна зробити самотужки. Декілька штрихів і в оселі вже зовсім інша енергетика!» – запевняє спеціалістка.
Декор не повинен нагадувати веселку
А якщо хочеться причепурити помешкання по-багатому? Аби була і ялинка, і святковий декор… Які все ж кольори зараз популярні?
«У цьому сезоні у тренді фіолетові, золотисті, срібні та сині барви. Крім того, повертаються у моду вантажні прикраси. Відходи від симетрії можна втілювати в життя завдяки асиметричному декору, ялинкам несподіваної форми. Також залишається затребуваною екологічність, тобто усілякі оздоби з природних матеріалів – дерева, металу, хутра, пір’я, камінців, соломи, навіть із паперу. Любителі імбирних пряників також можуть оздоблювати дерево випічкою. Це зараз теж актуально. Можна сміливо в декоруванні використовувати і атласні стрічки, навіть різноманітну біжутерію. Ті, кому до душі екзотика, можу сміливо експериментувати. Наприклад, прикріпити новорічне дерево до стелі. А от яку ялинку обирати – живу чи штучну, це вже вирішувати кожному індивідуально. Особисто я за те, щоб дерево було штучним, але в помешканні було трохи гілочок натуральної хвої.
Але останнім часом закарпатці не тільки ставлять ялинку, але й причепурюють балкони, подвір’я, навіть альтанки. Які матеріали для цього підійдуть найкраще?
«Для цього можна купити готові гілочки хвої з прикрасами. Замовити краще через інтернет, бо можна знайти більш дешеві варіанти, ніж у сувенірних крамницях чи на ринках. Таким чином можна оздобити і камін, якщо він є, звісно. А от перила та балкони дійсно можна зробити дуже гарними і святковими. Якщо цікавить варіант більш дешевий, то краще замовити тільки смужки штучної хвої. Це практично, бо ви вкладаєте кошти не на один рік. Причепурити ж їх можна і власними силами. Чим? Передусім гірляндами. Вони залишаються актуальними у всі часи. Крім того, можна купити атласні стрічки, на відстані 50-70 сантиметрів просто зав’язати банти. За допомогою клейового пістолету до хвої можна прикріпити шишки, горішки, жолуді. Попередньо можете їх пофарбувати сріблом, бронзою чи будь-яким кольором за бажанням. Головне, аби вони були однотонними і ваш декор не нагадував веселку. Підійдуть і блискітки, або штучний сніг. Для більш багатого вигляду варто купити кульки та сніжинки для ялинки. Я також радила б їх замовляти через спеціальні сайти, аби здешевити покупку. Деякі деталі, якщо є час і хист, можна зробити і власними руками. У будь-якому разі, з такою оздобою ваше помешкання точно матиме святковий вигляд», – каже дизайнерка інтер’єру.
А яких деталей ще варто додати?
«По-перше, якщо ялинка жива, краще подбати про те, аби вона знаходилася у горщику з глиною, яку бажано поливати. Таким чином дерево зможе прослужити довше і голки не будуть так інтенсивно осипатися. По-друге, низ ялинки, якою б вона не була, потрібно оздобити. Це можуть бути усілякі фігурки – сніговики, олені, Санта Клауси, зайці, ельфи, змії… але не тільки. Гарний вигляд матимуть і подарунки. Тобто коробки, які є вдома, огорнуті подарунковим папером і перев’язані кольоровими стрічками. Такі нескладні деталі декору може зробити навіть дитина. Також доволі цікавий вигляд мають шкарпетки, наповнені різними дрібницями або цукерками. Ну і на кухонному столі можна поставити невелику композицію зі свічками. Добре, якщо при цьому господиня має святкову скатерть, вона доповнить атмосферу і їсти за таким столом буде більш затишно», – запевняє Інна Матій.
Звісно, кожен причепурює житло так, як йому дозволяють статки. Але багато хто з наших земляків любить родити це «з розмахом», аби вразити гостей, які прийдуть колядувати на Різдво. Утім… у всьому, як кажуть, важливо не перестаратися.
Марина АЛДОН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися