42881
16:09 27.022024

Розквітає Долина нарцисів. Щоправда, поки білоцвітом і шафранами

Цікаве 4373

Разом із потеплінням, наприкінці лютого природа поступово почала оживати. Багато в кого з закарпатців біля будинків та в городах з’явилися перші весняні квіти. Як тільки сонячні промені більше почали більше прогрівати землю, розквітла і славнозвісна Долина нарцисів.

«Долина нарцисів, відома унікальним нарцисом вузьколистим, неймовірно багата на рослинний та тваринний світ. Там дуже багато червонокнижних квітів і розквітають вони з ранньої весни та радують чарівними бутонами аж до кінця осені. Наразі там почав активно цвісти шафран Гейфеля та білоцвіт весняний. Але також зустрічається собачий зуб, підсніжники та інші квіти, які милують цвітінням. Поки що це не суцільний квітковий килим, але з кожним днем усе більше квітів розкривають свої ніжні бутони», – розповідає «Карпатському об’єктиву» біологиня Наталія Орінчай.

Справді, Долина нарцисів у ці дні особлива. Там панує піднесений настрій і чимало охочих помилуватися квітами гуляють доріжками з телефонами та фотоапаратами в руках. Люди фільмують довколишню красу.

«Я з Маріуполя. У Хусті живу майже два роки. Торік була на цвітіння нарцисів і зачарувалася, – зізнається Олена Павлович. – Зараз дізналася про те, що у заповіднику можна побачити шафрани. Це – загалом мої улюблені рослини. Разом із доньками приїхали глянути. Зізнаюся, вражена карпатськими красотами. Така природа насправді – дар Божий».

«Я хустянка. Живу неподалік. Хочу зробити світлини квітів для соціальних мереж. Фотографую білоцвіт щороку, бо дуже подобається. Відколи у Долині ще й живуть буйволи, буваю тут доволі часто. Цвітіння самих нарцисів не пропускаю ніколи вже більше 10 років. Зараз біля шафраннів можна почати й бджілок, і навіть метеликів. І це неймовірно надихає. Комахи ще трохи кволі, але апетитно смакують нектаром», – наголошує Аделіна Сабадош.

Важливо зазначити, що унікальні весняні квіти можна тільки споглядати і фотографувати, оскільки вони під знаходяться під охороною держави. Зривати і шафрани, і білоцвіт заборонено, такі дії можна отримати штраф – від 510 до 3 655 грн.

У Карпатському біосферному заповіднику попереджають про те, що у місцях цвітіння червонокнижних рослин зараз проводяться патрулювання та рейди за участі працівників державної охорони, аби запобігти знищенню рідкісних квітів.

Варто додати, що Долина нарцисів – це заповідний масив в урочищі Кіреші поблизу Хуста. Його площа – 256,5 гектарів. Масив входить до міжнародної мережі біосферних резервів ЮНЕСКО. Цей унікальний ботанічний об’єкт є найбільшим у Європі природним осередком нарцису вузьколистого, який занесено до Червоної книги України.

Марина АЛДОН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах