Кава, приготована з любов’ю
Ви коли-небудь задумувалися на тим, чим пахне ваше місто? От, приміром, Ужгород…
На мою думку, більшість скаже: кавою. Ранковою, обідньою, вечірньою. Ранкова кава – обов’язково міцна, густа, насичена й запашна. Це кава пробудження. Обідня – смачна, поживна. Це кава задоволення. Вечірня – з молоком, вершками, легка та «балакуча». Це кава зустрічей і побачень. А коли горнятко кави подають із сердечком, сонечком, кумедним звірятком, що красується на поверхні напою, усякі негаразди й проблеми миттєво кудись зникають. Хвиля насолоди несе нас до берега надії, тепла, а іноді й любові. Ось тут, у крихітному кафе, ми, наче в казці, п’ємо каву, приготовану з любов’ю.
Про мистецтво приготування кави нам розповідає талановита ужгородка Катерина Мучичка.
За освітою дівчина – філолог, а за покликанням – бариста.
«Каву я обожнювала завжди. Тим паче, що на Закарпатті добрий кава – це щось більше, ніж просто напій. Я бувала в різних кав’ярнях, спостерігала за роботою бариста (фахівець з приготування кави). Тому коли постало питання почати працювати в сімейній кав’ярні, я навіть не вагалася», – ділиться Катя.
Дівчина розповідає, що в кожну справу потрібно вкладати частинку душі. Тільки тоді вона не буде нудною і приноситиме задоволення.
«Захоплюватися latte-артом я почала випадково. Спеціально цього ніде не навчалася, хіба що переглядала майстер-класи на youtube. Усе побачене пробувала повторити, спочатку за допомогою зубочистки чи сірничка.
Потім купила спеціальний пензлик. Попервах у мене нічого не виходило, дивилася відео й була в шоці: «Як це вони вливають молоко так, щоб виник малюнок?» Довго не вдавалося, але з часом я таки опанувала це мистецтво», – розповідає дівчина.
Щоб навчитися робити малюнки на каві, потрібно тренуватися щодня. Катя пояснює, що запорука гарного малюнка – правильно приготована кава. Для цього потрібно дотримуватися всіх елементів процесу: помелу та пресування кави, правильно збитого молока.
«У своїх малюнках використовую дві техніки: пітчинг та етчинг. Перша – вливання молока в чашку таким чином, щоб виник малюнок. А ось етчінг, навпаки, – створення малюнка паличкою на вже готовій каві. Яким буде візерунок, дивлюся по ситуації. Якщо бачу, що клієнт має час, можу собі дозволити почаклувати з чашкою», – каже Катя.
Утім дівчина радить малювати на каві швидко, аби напій не вистигнув.
Тож у бариста на таку творчість усього кілька секунд.
«Якщо людина прийде дуже сонна, то я намалюю їй панду. Був випадок, що пробувала зобразити свинку. Але клієнт на таку творчість образився, і я більше не малюю цих тваринок. Зазвичай подаю каву із зайчиками, ведмедиками, сердечками. Часто на мене ображаються, якщо приношу напій без малюнка. Навіть уже жартують з мене: кава без малюнка – Катя без настрою», – зізнається дівчина.
Катя розповідає, що в Ужгороді, на відміну від інших міст України, latte-арт розвинений слабо. Тож дівчина мріє пройти курси професійних бариста, аби мати можливість донести ази latte-арту до інших. Утім навіть зараз Катя охоче ділиться своїми навичками з усіма – від дорослих до малих.
Рецепт Катрусиної кави простий, але разом з тим дуже оригінальний, бо це – кава, приготована з любов’ю.
Христина БІКЛЯН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися