37159
19:28 28.082021

Закарпатське село Дубриничі відзначило храмовий празник

Цікаве 15324

Сьогодні, 28 серпня, православна та греко-католицька Церква відзначає Успіння Пресвятої Богородиці та Приснодіви Марії або Першу Пречисту. Це одне з дванадцяти найбільших свят церковного року. Йому передує двотижневий Успенський піст.

Що це за свято

Успіння Пресвятої Богородиці належить до найстарших Богородичних свят. Вперше його відзначили 431 року в Єрусалимі після Вселенського собору в Ефесі. Це друге за значущістю свято церкви після Воскресіння Христового. Воно символізує день закінчення земного життя Діви Марії, її перехід у вічне загробне життя та возз’єднання зі своїм сином Ісусом Христом. Назва “успіння” означає мирну кончину.

За легендою, за три дні до смерті Богоматері явився архангел Гавриїл, який сповістив її про швидкий перехід до небесного життя та подарував їй пальмову гілку на знак підтвердження своїх слів. У вказаний день апостоли, що проповідували християнство у різних країнах, зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися з Пресвятою Богородицею, а Син Божий Ісус Христос зійшов на землю і забрав її душу на небеса. Тіло Божої Матері, згідно з її бажанням, поховали у Гетсиманському саду – в печері, де спочивали тіла її батьків і чоловіка Йосифа.

Про традиції святкування

У народі свято Успіння Пресвятої Богородиці ще називають Першою Пречистою. Протягом осіннього періоду є ще дві Пречистi, які відзначають 21 вересня і 14 жовтня. У Першу Пречисту віряни йдуть до церкви, просять допомоги й заступництва у Пресвятої Богородиці, ставлять свічки за рідних і близьких, читають молитви та акафісти, присвячені їй.

На Закарпатті збудовано чимало церков на честь Богородиці. Кореспондентка «Карпатського об’єктива» побувала на храмовому празнику в селі Дубриничі, що на Перечинщині. На святкову Літургію до обох церков прийшли парафіяни, паломники з процесіями з сусідніх населених пунктів.

Декан Перечинського деканату Мукачівської греко-католицької єпархії отець Мирослав у своїй проповіді зауважив, що християни вшановують Богородицю, у молитвах звертаються до неї по допомогу і відчувають її. Адже вона не тільки мати Ісуса Христа, а і кожного християнина. Вона всіх нас приймає за своїх дітей, бере під свій покров. Вона мати всіх народів, цариця миру. Її більше на землі, як на небі. Вона подає нам знаки, але ми ігноруємо їх.

Після Літургії відбувся хресний хід довкола церкви з читанням Євангелія, мированя та святкова трапеза з різними стравами та напоями. Пригощали піцою з ковбасою та твердим сиром, відбивними, бутербродами, домашніми тістечками. На пишному святковому столі були яблука, нектаринки, кавун, диня, грона винограду, кава, солодка та мінеральна вода. Все було дуже смачне – дубриницькі господині постаралися, та і намолена їжа завжди смакує.

На Успіння Богородиці існує багато народних прикмет. Кажуть, яка погода на Першу Пречисту – такою буде й осінь. Сьогодні був і дощ, і холодно, і тепло, і гарна сонячна година.

Тетяна Грицищук, фото автора

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Скульптор Василь Олашин представив в Ужгороді виставку до двох ювілеїв
14:23
Трьох проросійських інтернет-агітаторів викрили на Закарпатті
14:02
На пожежі у селі Минай загинув 40-річний чоловік
13:49
В Ужгороді скаржаться на запах водопровідної води: у Водоканалі пояснили причину
13:26
На пункті пропуску «Солотвино – Сігету Мармацій» понад два місяці ремонтуватимуть аварійний міст через Тису
13:00
За організації БФ Закарпатських Баптистів Місія лікарів-волонтерів навідалася до громад Берегівщини
12:31
ФК «Ужгород» у спарингу розгромив аматорський колектив
12:11
З 1 липня призначення і виплата державних соціальних допомог на Закарпатті – у віданні Пенсійного фонду
11:55
У Мукачівському районі сталася пожежа
11:28
На Рахівщині скерували до суду обвинувальний акт щодо керівника поштового відділення, яка привласнила майже 70 тис грн
11:03
Всі новини
Головне