Подорож у минуле: у Мукачеві відбувся фестиваль-реконструкція весілля Ілони Зріні та Імре Текелі. Фото, відео
Зануритися в епоху середньовіччя та побувати на весіллі Ілони Зріні та Імре Текелі змогли усі бажаючі жителі та гості міста. 19 червня в Мукачівському замку «Паланок» вже вп’яте відбувся щорічний фестиваль-реконструкція весілля Ілони Зріні та Імре Текелі.
Княгиня Ілона Зріні та Імре Текелі поєднали свої серця 15 червня 1682 року, їх весілля тривало цілих 8 днів. А от в 2021 році клятви один одному зачитали актори Мукачівського драматичного театру: Валентин Тютюнник та Катерина Дунай. Кажуть, для них велика честь грати цих історичних постатей і кожного разу, як вперше.
«Я от вже вп’яте граю Ілону Зріні та й таке маю відчуття, ніби вже схожа на неї стаю трохи. Можна сказати, що це була остання володарка цього замку. Жінка дуже сильна і вольова, яка тримала штурм і оборону цієї фортеці та робила це особисто», – розповідає Катерина Дунай.
Княгиня Ілона Зріні, нащадниця хорватського князя Трансільванського князівства. ЇЇ поважали угорці, хорвати та османи. Жінка примирила три країни, каже екскурсовод Єва Колесник.
« Ілона Зріні здивувала весь світ. Чому про це весілля так багато говорять і реконструкція відбувається саме цієї історії. Ніби, що особливого, весілля, ну покохали один одного, але це весілля змінило карту Європи, змінило її історію. Угорщина отримала федеративну незалежність у складі великої Австрійської імперії. А почалося все з цього прекрасного весілля. Також Ілона Зріні – це єдина в світі жінка, яка отримала бойову нагороду честі, доблесті і слави всього мусульманського світу, грамоту – атнаме. Ні до неї, ні після неї, ніхто такої нагороди з чоловіків – християн не отримував. І нам, по – факту, є ким пишатися, адже ця жінка володарювала в нашому Мукачівському замку. Вона зробила саме цей замок центром оплоту і свободи», – каже розповідає Єва Колесник.
«Цей рік,напевно,найважчий в організації, тому що робимо це нарешті в повноцінному живому форматі. Минулого року у нас був такий собі гібридний онлайн – формат. Тому ми мали на меті відновити по максимуму усі круті локації, але було страшно і дивно, як все це знову запускати. Ми постаралися концентрувати програму з 15:00 до 19:00, аби на території замку постійно щось відбувалося, щоб глядачам не було сумно і вперше на Закарпатті ми провели дитячий штурм «солом’яної фортеці». Також весь час функціонувала ярмарка та кухня», – ділиться раднику мукачівського міського голови з питань туризму Олександр Шершун.
На відвідувачів також чекали квести, майстер – класи, вистава, реміснича ярмарка та лучний тир та лицарський турнір.
Ірина Грабко
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися