На Тячівщині на греко-католицькій парафії Різдва Св. Івана Хрестителя вірники облаштовують вертеп
Вже традиційно напередодні Різдва на греко-католицькій парафії Різдва Св. Івана Хрестителя, що у Дубовому, облаштовують вертепи. З 2003 року невелику шопку ставлять у храмі, для цього щорічно купували невеликі фігурки та майстрували споруду. А ось останні три роки цей атрибут Різдва дещо більших розмірів ставлять і на подвір’ї святині.
Тож і в ці дні біля храму кипить робота з облаштування вертепу. До роботи долучаються всі – і дорослі, і діти, а особливо любить допомагати молодь. До речі, фігурки для надвірного вертепу також придбали вірники.
У Різдвяну ніч, після богослужіння Великого повечір’я, до ясел урочисто покладається зображення Дитятка Ісуса.
Це місце доступне для всіх дубівчан та гостей селища, і вже стало для багатьох улюбленою фотозоною.
Вертеп – це мистецтво відтворення Різдва Христового, яке виражається як в театральних сценках, так і через прикладне мистецтво. Традиція будувати вертепи зародилася ще в Середньовіччі і її батьківщиною вважають Італію. Саме тут св. Франциск Асизький ще в ХІІІ столітті, щоб перенести акцент у святкуванні Різдва Христового зі світського матеріалізму та подарунків на поклоніння Ісусу, збудував перший вертеп. Згодом ця традиція розповсюдилася по всьому світі. А в містечку Греччо в Італії, там де був побудований перший вертеп, зараз знаходиться найбільша в світі виставка вертепів різних стилів та типів.
У кожному вертепі невід’ємними персонажами є Дитятко Ісус, Св. Йосиф та Преч. Діва Марія, а також тварини, пастушки та царі зі Сходу, які стали першими свідками народженого Христа. Також відтворюється місце народження Христа – тобто печера, зоря, а також околиці Вифлиєма. Творення вертепу – це ціле мистецтво, яке не обмежується у своїй фантазії та творчості.
Отець Теодор Мацапула, Tyachiv.com.ua
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися