29401
08:38 29.102019

Історичне вбрання жінок Закарпаття презентували в сучасних образах

Цікаве 4056

Спецпроект у вигляді мультимедійної історії презентував онлайн-журнал Varosh, який створив його у співпраці з Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту.

«Ця мультимедійна історія – не просто про історичне вбрання, а в першу чергу, про той код та сакральний зміст, які в це вбрання закладені. Зазвичай, підсвідомо, як результат колективної історичної пам’яті. У випадку із Закарпаттям – це коди унікальності та самобутності, але водночас коди діалогу культур та історій різних етносів», – пояснює авторка проекту та шеф-редактор Varosh Росана Тужанська.

Під кожну історичну територію Закарпаття Varosh знайшов героїню (не професійну модель) з корінням саме з тієї місцевості, щоб через сучасні образи зануритися в минуле.

«Щоб зробити цей матеріал і зробити його правильно, ми не тільки ретельно підбирали тему, експертів, героїнь та команду. Ми заглибилися в історію української вишиванки та закарпатської вишивки на історичному вбранні місцевих народів, уважно перечитали міжнародний кодекс етики музейної справи та вивчили дискусію українських музейників про дилему між збереженням і просвітництвом, – пояснює Росана Тужанська. – Окремо ми б хотіли наголосити, що зовсім не агітуємо носити автентичне історичне вбрання. Більше того, закликаємо всіх його берегти та через нього досліджувати своє коріння. З цієї метою в нашому матеріалі є схеми вишивок та їхнє наукове пояснення, яке може стати дороговказом для історичних пошуків та створення реплік історичного вбрання».

Усі фото та повну версію мультимедійної історії шукайте за ПОСИЛАННЯМ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах