39558
12:01 24.062022

У Перечині вшанували Пресвяту Євхаристію

Цікаве 3705

Учора, 23 червня, греко-католицька церква вшанувала Пресвяту Євхаристію. Суттю релігійного свята є торжественне поклоніння Пречистим Тайнам Тіла і Крові Ісуса Христа під видами хліба і вина, які є джерелом та звершенням цілого християнського життя. В Євхаристії присутнє усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос.

На святкове богослужіння до храму Святого Миколая м. Перечин вірників прийшло небагато, бо був робочий день. Отець Михайло одягнутий у білі ризи, бо ж свято світле, хоча і припадає на період посту – Петрівки.

Сповідальники прийняли Святе Причастя. Отець закликав прихожан сповідатися і причащатися не один раз у рік, перед Пасхою, а частіше.

Після Літургії помирував вірників. Зауважу, миропомазання проводять у великі релігійні свята під час Вечірні.

Довідка

Свято Тіла і Крові Христових у Католицькій церкві чи, ще як його називають в Українській греко-католицькій церкві, Свято Пресвятої Євхаристії – свято, присвячене вшануванню Тіла і Крові Христа, в які переосутнюється хліб і вино під час Євхаристії. Відзначається як торжество в четвер, на одинадцятий день після П’ятидесятниці чи на Дев’ятий четвер після Великодня.

Свято виникло в XIII столітті і спочатку було місцевим. Його виникнення зазвичай пов’язують з особою блаженної Юліанни з Льєжа. 1251 року Святий Престол підтвердив це свято для Льєзької єпархії, а вже 1264 року папа Урбан IV зробив його обов’язковим для всієї Церкви.

Відмінною ознакою цього свята є урочиста процесія зі Святими Дарами навколо храму або вулицями міста. Очолюють її священики, що несуть дароносицю, за ними слідують парафіяни. У деяких країнах існує традиція перенесення процесії з четверга на неділю, аби у ній могла взяти участь більша кількість людей.

В Українській греко-католицькій Церкві Свято Пресвятої Євхаристії було введене постановами Замойського Синоду в 1720 році і з того часу відзначається щорічно.

У Дев’ятий четвер вірники греко-католицької конфесії Закарпаття утримуються від важкої роботи, не працюють на городі, в саду, на сінокосі, не шиють, не перуть одяг.

Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне