36271
09:00 1.062021

Передчасно пішов з життя відомий педагог Золтан Жофчак

Цікаве 2409

Пішов із життя відомий педагог, засновник першого в Україні авторського навчально-виховного комплексу, Почесний громадянин Ужгорода Золтан Жофчак.

Золтан Золтанович Жофчак народився 1934 року у Середньому на Ужгородщині. Закінчив Львівський педагогічний інститут, Ужгородське державне музучилище. Лауреат конкурсів «Людина року» та «100 кращих керівників шкіл України». Відмінник народної освіти України, народний учитель України. Автор понад 100 друкованих праць. Багаторічний керівник дитячого хору “Едельвейс” – лауреата багатьох міжнародних конкурсів.

Чотири рази Золтан Жофчак був депутатом Ужгородської міської ради. У 2007 році за вагомий особистий внесок у культурно-освітній розвиток міста, активну громадську діяльність йому присвоїли звання «Почесний громадянин Ужгорода».

Понад 60 років віддав педагогічній роботі. Майже півстоліття пропрацював в ужгородській школі №2, із 1990 р. до 2010 р. був директором цієї школи. У 1991 році школа стала експериментальною з поглибленим вивченням музики. У 1994-му отримала статус авторського навчально-виховного комплексу, котрий об’єднав школу та дитячий садок – на той час це був єдиний загальноосвітній навчальний заклад на Закарпатті та й в Україні, де було впроваджено культуролого-естетичну модель навчання і виховання учнів.

Розробив та ввів у навчальні шкільні програми предмети «народознавство» та «краєзнавство». Створив при школі Малу академію народних мистецтв. Запровадив новаторські методи викладання музики (1-9 класи), образотворчого мистецтва, етикету, хореографії, етики і співжиття, риторики, літературного краєзнавства, екології. Впроваджував у навчальний процес театральну та музейну педагогіку, пише Ужгородська міська рада.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне