35936
17:29 4.052021

В Ужгороді сотні писанок прикрасили площу Народну

Цікаве 2449

В Ужгороді відкрили фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко». Вся площа Народна вмить стала стала святковою. Це вже традиційний конкурс, який збирає так багато писанок у різних техніках та різноманітних композицій.

Ось і цьогоріч кілька тисяч писанок красуються на площі Народній. 32 мінілокації представляють учасники з усієї області. Основне завдання – поєднати давні традиції із сучасністю.

На конкурсі представлено роботи учнів, вихованців закладів освіти обласного підпорядкування та учнів закладів професійно-технічної освіти з усієї Закарпатської області.

Кожна робота по-своєму унікальна та цікава. Адже кожен майстер використовує свої секрети писанкарства. Школярка Інна виготовила для конкурсу кілька дряпанок. Дівчина розповідає, що технологія виготовлення дряпанки цікава тим, що її можна зробити за відсутності писачка чи всіх фарб. Для її виготовлення вибирають яйце темного кольору і зафарбовують темним барвником. Олівцем наносять орнамент. Після цього гострим предметом (голкою, шилом чи цвяхом) продряпують намальований орнамент. Інна розповіла, що тонкощам виготовлення дряпанки навчила її бабуся. Тож зараз не уявляє без цього свого життя.

Чимало на фестивалі можна побачити і крашанок. Воно й не дивно, адже традиційна технологія виготовлення крашанки є дуже простою, порівняно з виготовленням усіх інших видів великодніх яєць. Вона не потребує використання воску, спеціальних фарб чи писачка. У найпростішому випадку для отримання крашанок яйця варять у лушпинні цибулі. Виготовлені таким способом крашанки мають жовто-коричневий колір різної інтенсивності. Іноді до яєць прив’язують листочки петрушки, які залишають на шкаралупі світлі відбитки. Найчастіше крашанки фарбують у червоний колір, символ кохання і вічного життя.

Варто зазначити, що сам фестиваль «Воскресни, писанко» започаткований ще у 2013 році з метою відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок. Захід набув надзвичайної популярності в області та за її межами, а у 2018 році увійшов до Національного реєстру рекордів України.

За найоригінальніші вироби їхні творці отримають грошові призи. Виставка триватиме до 11 травня. Тож як закарпатці, так і гості краю зможуть ще оглянути писанки та зробити чудові світлини.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне