https://rx.ua
35168
08:30 4.032021

Закарпатський гурт презентував відзнятий у музеї-кузні кліп. ВІДЕО

Цікаве 2531

Саунд-треком стала найвідоміша закарпатська пісня минулих років.

Музиканти згадали пісню, яка 50 років тому була шлягером, відомим далеко за межами України, а її автор Михайло Машкін – суперзіркою свого часу. Пісня “Верховино. мати моя” стала візитівкою краю. Ії мотив багато десятиліть був позивними закарпатського радіо.

У новому музичному прочитанні і у супроводі проникливого відео життєствердний радянський текст пісні набув філософського забарвлення, адже “щасливе майбуття”, про яке писав Михайло Машкін – це наше сьогодення. І воно не аж таке “щасливе”, особливо з огляду на екстенсивне незаконне природокористування.

“Лісозаготівлі часто є єдиним шансом вижити для місцевих мешканців. З іншого боку потім самі ж вони і потерпають від повеней – коментує лідер гурту Віктор Янцо, – цю дилему ми показали у кліпі в момент зустрічі лісоруба та алегоричної постаті природи Карпат. Залежно від того, який вибір зробить людина при зустрічі з природою, природа її нагородить або покарає. Нам потрібно про це пам’ятати, щоб цей скарб – красу карпатських гір – побачили наші нащадки”

За знімальний майданчик для музикантів обрали унікальну кузню “Гамора” – єдину у Європі діючу водяну кузню. Самі ж учасники гурту тимчасово перевтілилися у ковалів і перейняли від майстрів кузні ази ковальского ремесла.

Мальовничі карпатські краєвиди зняли у міжгірському районі – місці паломництва закарпатських художників. Авторка ідеї проекту Ірина Янцо каже, що навіть у такому соціальному ролику замість понівечених лісів та драматичних повеней хотілося показати максимум краси природи. Відеографу Андрію Олагу і оператору аерозйомки Юрію Рєзвому це вдалося.

Тож, приємного перегляду:

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне