https://rx.ua
30918
17:15 24.022020

В Ужгороді вже продають первоцвіти – шафрани. ФОТО

Цікаве 2143

Сьогодні, 24 лютого, в обласному центрі Закарпаття продавали шафрани. Ще їх називають крокусами.

Кореспондент «Карпатського об’єктива» з’ясувала звідки квіти і ціну.

Перед пішохідним мостом, з боку площі Шандора Петефі, бачу фіолетові шафрани у білому відеречку. Букетів з десяток, вони оздоблені зеленим листям. Господині шафранів нема. Чоловік, який продає різні сувеніри в кіоску, розповів, що червонокнижні квіти пенсіонерки з Ужгорода. Вони ростуть у неї в квітнику.

– Холодно, вітер, то бабуся пішла додому, квіти залишила на нас. Букет – десять гривень, – каже чоловік.

На розі площі Корятовича жінка продає шафрани. Впізнала її. Це Реґіна з Худльова, що на Ужгородщині. Декілька років тому я писала про її первоцвіти. У білому відеречку з десяток букетів, оздоблені гілками ялинки. Жінка править по 15 грн. Торгуємося. Я таки купила букет за десятку. Вдома поставлю до вази і буду любуватися. Люблю квіти, завжди купую сезонні.

Пані Реґіна розповіла, що вдома давно вирощує квіти, зокрема і первоцвіти.

– Маю і фіолетові, і білі, і жовті шафрани. Деякі цибулини придбала у Львові. Є у мене також підсніжники, проліски. Знаю, що шафрани занесені до Червоної книги, але ці квіти я вирощую на своїй ділянці. Квіти треба проріджувати, бо за рік з однієї цибулини виросте одна-дві. Шафрани розкривають пелюстки в теплу сонячну погоду, а в негоду – закриваються. Ввечері теж закриваються. Зверніть на це увагу, – порадила квітникарка.

Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне