Хрещенська вода: нерозгаданий феномен

Опубліковано: | Переглядів: 1503
 • Поділіться із друзями:

Свято Водохреща, Хрещення Господнє або Богоявлення є третім і завершальним святом різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католики України відзначають щороку 19 січня. У народі це свято називають ще Йорданом, від назви річки, де хрестився Ісус Христос. Цього дня віряни вітаються словами: «Христос хрещається!», а відповідають: «У ріці Йордані!»

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

За традицією цього дня освячують воду в церквах, а також у річках, ставках та озерах. Сміливці ж купаються в ополонці.

Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають спасінням від багатьох недуг. Її дають пити важкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин.

Відомо, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Чудодійні властивості йорданської води вивчаються досі. Науковці порівняли структуру звичайної води та хрещенської, і зробили висновок, що кристали її разюче відрізняються й на вигляд божественно гарні.

Український учений Михайло Курик уже понад десятиліття досліджує, як змінюються властивості води в цей період. Результати хоч і здаються неймовірними, незаперечні: науково доведено, що фізичні характеристики води під час зимових свят змінюються. Максимуму зміни сягають на Водохреще.

«2003 року церква звернулася до Інституту фізики із запитом: що вчені думають про таке явище, як Водохреще, як його розуміти? Із цього приводу я зустрічався з патріархом Філаретом, що було дуже важливо, бо фактично отримував від нього схвалення, що це не перевірка церкви. Питання було в тому, чи може фізика щось сказати з приводу цього феномену. Церква стверджувала, що 19 січня Божа благодать спускається на Землю й уся водна гладь набуває енергії та оживає», – зазначає засновник відділу молекулярної фотоелектроніки Інституту фізики НАН України, директор НДІ екології людини, доктор фізико-математичних наук професор Михайло Курик.

Основна особливість води, розповідає науковець, така: вона дуже добре акумулює енергію. Скажімо, якщо перед двома співрозмовниками поставити по склянці з водою, а потім провести виміри цієї води, виявиться, що в кожній склянці вона неоднаково змінить фізичні властивості.

– 5 січня 2003 року нині вже покійний заступник директора Інституту теоретичної фізики Антонченко, визначний фахівець у дослідженнях властивостей води, привіз мені 25 запакованих півлітрових пляшечок води. Досліди тривали до 22 січня. Коли потім порівняли всі показники, то побачили зміну енергетичних характеристик води: з’ясувалося, що вона «відчуває» Різдво, Новий рік за старим стилем, а найбільші зміни відбуваються саме на Водохреще», – розповідав в одному із інтерв’ю Михайло Васильович.

Відтоді щороку з 9 до 23 січня професор Курик за допомогою приладів проводить виміри цієї води.

– Те, що змінюється її енергетика, ми довели стовідсотково, – каже він. – Неймовірно, але факт: уже понад десятиліття в жодній пляшці вона не зацвіла й не зіпсувалася, чудово зберігаючи всі характеристики. Це дало змогу підтвердити феномен хрещенської води й зробити певний висновок про космологічну природу Водохреща. Вплив космологічних чинників циклічно повторюється щороку.

Що відомо науці з цього приводу, ми розпитали кандидата фізико-математичних наук доцента УжНУ Олега Лукшу.

– Що стосується феномену освяченої води, то його ефективнішій та оптимальнішій реалізації саме в січні на наших широтах і в наших кліматичних умовах сприяє ціла низка факторів зовнішніх впливів на охолоджені, поблизу місць танення льоду масивів води у природних водоймах: положення Землі на орбіті навколо Сонця, геомагнітних, температурних, низьких рівнів сонячної радіації і бактеріального та хімічного забруднення, підвищення рівня стабільності структурованих (або кластерних) станів води при оптимальному вмісті в ній дейтерію та інших чинників, – зауважує науковець. – Звісно, ці об’єктивні й за сумарним результатом сприятливі для людського організму зовнішні впливи на фізичні, хімічні та біологічні характеристики січневої води в поверхневих природних водоймах – річках, озерах і ставках – аж ніяк не можуть заважати одночасним впливам на ті самі маси води біополів чи акустичних хвиль багатьох людей у церквах чи поблизу водойм та ополонок під час молитов і обрядів освячення. Інша річ, що наука ще не володіє об’єктивними й надійними фізичними, фізико-хімічними чи біологічними методами вимірювань таких польових впливів на воду. Але й не заперечує їх, бо феномен освяченої січневої води з природних водойм насправді існує.

Олег Васильович наголошує на тому, що сучасна наука про матерію-речовину володіє достатніми і достовірними знаннями лише щодо базової структури кластеризованої «живої» січневої води в природних водоймах. Тобто йдеться про основну і найбільш поширену речовину матеріального світу – воду, яка перебуває під впливом зовнішніх природних факторів і полів знову ж таки матеріального світу.

– Стосовно «закріплення» структури «живої» води молитвами, то це однозначно вплив так званого духовно-нематеріального світу, що, за уявленнями сучасних учених і філософів, діє за законами, для яких існують певні симетрії та аналогії зі світом матеріальним, – вважає науковець. – При цьому на рівні мікросвіту атомів і молекул, як і в матеріальному, в духовно-нематеріальному світі закони також є ймовірними та квантовими. Водночас глибокі наукові дослідження в цій сфері людського буття лише починаються, а методи досліджень світу матеріального тут застосовувати важко. Поки що, на мій погляд, має право на життя гіпотеза, згідно з якою саме вода в різних структурних молекулярних формах і станах як неорганічного світу, так і в живих організмах, у тому числі в клітинах, капілярах і рослинних волокнах, найбільш сприятлива й лабільна до змін та відносно слабких впливів духовно-нематеріального світу, спричинених людиною. Тим більше, що людина та її мозок також складаються з живих тканин і структур, які містять воду в особливих молекулярних структурах і станах. Можливо, вода і є тією субстанцією, що поєднує два симетричні світи – матеріальний і духовно-нематеріальний.

Тож скільки науковців, стільки й думок та гіпотез. Утім особливої енергії та сили хрещенської води, заперечити ніхто не може. Адже вчені вже неодноразово доводили, що вода, набрана на Водохреще, особливо цілюща й має лікувально-профілактичне значення. А ще дуже добру енергетику, яку зберігає роками…

Христина БІКЛЯН

 

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події