В іршавському селі Дунковиця люди врятували лелечу родину, яка залишилась без гнізда

Опубліковано: | Переглядів: 1044
 • Поділіться із друзями:

Свої гнізда в Дунковиці лелеки вили з давніх-давен. Побачити їх тут і зараз можна чи не на кожному кроці. Для будівництва свого житла обирали чорногузи переважно електричні стовпи, що стоять обабіч доріг. Виявляється, урбанізація з кожним роком відбирає у них можливості гніздування:  великі розлогі дерева або ж зникають, або втиснуті поміж будинків, де немає для птахів можливості для зльоту та посадки. Та, на щастя,  представники електроенергетичного бізнесу здебільшого з розумінням до цього ставляться.

Одне з гнізд, яке подорожувальникам завжди було видно здалеку, звили чорногузи  на електричному стовпі,  що стояв  на перехресті в центрі села. За словами пані Марії, сусідки родини лелек, цьому гнізду вже півстоліття.  Жінка каже: “Навіть коли енергетики декілька років тому міняли старі електричні опори на нові, цей стовп навмисно не чіпали, адже він вже давно став домівкою не одного покоління лелек”.

Кожного року лелеки прилітали сюди, щоб вивести потомство. Так було і цього року.  У лелечої родини народилось трійко пташенят. Ані зливи, ані сильні вітри не могли зруйнувати міцно звите лелече гніздо, та, як виявилось, старий дерев’яний стовп вже своє віджив. Через потужний порив вітру опора нахилилась. А за кілька днів завалилась.

“Гніздо разом з малими лелеченятами впало на землю раптово, батьки-чорногузи лиш кружляли поруч, усвідомлюючи свою безпорадність”,- розповідає пані Марія. – “Очевидно, через падіння стовпа, обірвало дроти,  тому в нас зникло світло. Відразу  приїхала бригада ремонтників. Електрику підключили, а пташенят поклали на траву та й собі поїхали. Усі сусіди збіглися рятувати малих. Пташенята трохи забилися, у одного була зламана ніжка. На ту частину стовпа, що залишилась, місцеві поклали дерев’яний піддон і склали там залишки гнізда. Поклали туди і пташенят”.

Радості місцевих не було меж, коли батьки-лелеки  прилетіли до своїх малих. Вони залишали  гніздо один за одним, і знову повертались вже зі свіжим кормом у дзьобі. Та, на жаль, одне лелеченя загинуло…

Хоч нове гніздо було нічим не гірше старого, лелеки почали зносити гілки та складати їх на дах сусіднього будинку: птахи все ж  вирішили звити нове гніздо для своєї родини.

Місцеві ж кажуть, при можливості будуть птахів підгодовувати та приносити воду, як власне робили це і торік під час сильної спеки.

Пан Михайло, що також живе поруч із птахами, розповідає: “Ми приносили відра з водою і ставили їх поруч з гніздами.  Спека тоді була неймовірна, вони бідні не витримували. Будемо так робити і цього року. А село наше птахи дійсно облюбували. Тут,  мабуть, для них є відповідна кормова база, адже поруч водойми та озера”.

А лелечих гнізд в Дунковиці, мабуть, більше, ніж у всьому Закарпатті, додають тутешні. Самі ж такому сусідству з граційними птахами жителі села лише тішаться.

Птахів, які вже встигли стати повноцінними жителями Дунковиці, місцеві охороняють як можуть. Якщо раптом, ще з якоюсь пташиною родиною трапиться біда, не залишаться осторонь. Переконані, таке сусідство з лелеками – це гарний знак долі.

Світлана Комлева

 • В іршавському селі Дунковиця люди врятували лелечу родину, яка залишилась без гнізда
 • В іршавському селі Дунковиця люди врятували лелечу родину, яка залишилась без гнізда
 • В іршавському селі Дунковиця люди врятували лелечу родину, яка залишилась без гнізда
 • В іршавському селі Дунковиця люди врятували лелечу родину, яка залишилась без гнізда
 • В іршавському селі Дунковиця люди врятували лелечу родину, яка залишилась без гнізда

 

 

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події