Фільм про закарпатку покажуть у Голландії та Німеччині
18:10 15.112018

Фільм про закарпатку покажуть у Голландії та Німеччині

Цікаве 130

Фільм В’ячеслава Бігуна «Маруся» покажуть на Міжнародному кінофестивалі Grandmother Film Festival в Роттердамі на Берліні.

Стрічку 24 листопада продемонструють у Роттердамі, а наступного року – на спеціальній події цього фестивалю у німецькій столиці. Про це ГК повідомили організатори.

Фільм показує долю жінки на тлі закарпатської історії. 15-річна Маруся, найбагатша дівчина на селі (йдеться про нинішню Углю Тячівського району), змушена вийти заміж, аби уникнути переслідування родини новим режимом. Оповідаючи про своє життя онукові, вона проливає світло не лише на персональну історію родини, але й на сторінки турбулентної історії Закарпаття. На думку істориків, в краї за останні 100 років змінилося одинадцять державних режимів, що на своїй долі відчули жителі краю. Цікаво, що фільм відображає й наслідки землетрусу на Тячівщині влітку 2015 року.

Переважно зафільмована в селі Округла, ця стрічка про мати-героїню Марію Федорівну Свид, бабусю правознавця та режисера В’ячеслава Бігуна.

Фільм вперше на великому екрані показали в липні 2016 року в Тячеві. Попри незначну фестивальну історію, «Маруся» – чи не найпопулярніша стрічка автора на закарпатську тематику.

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне