22535
20:05 25.062018

Подорожуючи Закарпаттям. Парк Богдана Хмельницького в Буштині займає 5 гектарів. ФОТО

Цікаве 958

Нещодавно побувала в Буштині, що на Тячівщині.

За порадою знайомих, відвідала парк імені Богдана Хмельницького. Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення  існує з 1969 року і був створений з метою збереження парку з насадженнями дерев і кущів 30 видів. Зростають магнолія, липа, гінко, нарцис вузьколистий та ін. Займає п’ять гектарів. Парк є популярним місцем для проведення відпочинку як місцевим населенням, так і численними туристами, що приїжджають у мальовниче селище. Перебуває у віданні Буштинської селищної ради. Вона організовує і проводить на його території благоустрій.

Певний час парк був занедбаний. Два роки тому під час суботника силами громади очистили його від сміття, чагарників  та старих дерев, які несли небезпеку для відпочиваючих.

6 травня цьогоріч Буштино відзначило День селища і 649-у річницю першої історичної згадки про поселення. Представники місцевої та районної влади урочисто відкрили реконструйовану арку на вході до рекреаційної зони парку. Святкування продовжили на стадіоні, який розташований у парку.

 

На шляху відвідувачів парку – римо-католицький костел Успіння Пресвятої Діви Марії, який збудований1895 року. Протягом 31 року (з 1958 по 1989) був закритий.

Відвідувачів зустрічає велична скульптура гетьмана на п’єдесталі. Дві юнки-велосипедистки зупинилися, аби зробити селфі біля Богдана. Питаю, хто такий Хмельницький. Спочатку глянули здивовано, а потім, заливаючись сміхом, одна каже: «Якийсь дядько». І пішли собі хіхікаючи. Цікава сучасна молодь. І непередбачувана.

У парку облаштовано місце і для найменших.

Тетяна Грицищук, фото автора

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне