Угорські науковці відкрили нову фундаментальну силу природи
12:13 29.05

Угорські науковці відкрили нову фундаментальну силу природи

Цікаве 37

Наразі відомо 4 фундаментальні взаємодії: гравітаційна, електромагнітна, слабка й сильна ядерні взаємодії.

9b47eb2-40-main-ukr-1-

Угорські фізики заявляють, що може існувати і п’ята, досі невідома сила, інформує Голос Карпат.

Відкриття належить фізику Аттілі Краснахоркаї і його команді з Інституту ядерних досліджень Угорської АН в Дебрецені. В ході експерименту вони опромінювали протонами літій. Процес супроводжувався викидом електронів і позитронів. При опроміненні під кутом 140 градусів їх виявилося більше, ніж очікували вчені. Вони вважають, що цей надлишок може бути пов’язаний з новою часткою, яка в 34 рази важче електрона і свідчить про існування нового виду сили.

Результати дослідження угорські вчені опублікували ще в минулому році, однак помітили їх лише нещодавно. Група фізиків з Каліфорнійського університету в Ірвайні під керівництвом Джонатана Фенга перевірила повідомлення угорських колег і прийшла до висновку, що їх результати не порушують законів фізики.

Тепер перевіркою відкриття займаються інші наукові установи по всьому світу. Вчені з Лабораторії Джефферсона в США та Європейської організації з ядерних досліджень (CERN) у власних експериментах намагаються отримати ті ж результати, які були отримані їх угорськими колегами, передає nv.ua.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне