41654
17:07 7.052023

Де відпочити на Закарпатті влітку і скільки це коштуватиме?

Цікаве 13954

Як кажуть, сани готуй влітку, а відпустку… потрібно було планувати ще в березні. Однак не пізно обрати напрямок відпочинку і зараз, особливо, якщо планується його провести в межах області. А на Закарпатті справді багато чудових місць, де можна цікаво та активно провести час як самому, так і з друзями чи з родиною.

Оскільки в державі війна і виїхати за кордон можуть тільки жінки з дітьми, а в інших куточках держави не так спокійно, у області відпочинок обирають не тільки місцеві. Із потеплінням сюди вже почали приїжджати любителі як гірських походів, так і мандрівок історичними місцями та кулінарними маршрутами.

Тож де найкраще відпочити на Закарпатті і у скільки це обійдеться? Відповідь на це питання і шукав «Карпатський об’єктив».

Умовно безкоштовний відпочинок

Почнемо з доступного для кожного безкоштовного відпочинку.

Куди ж можна піти помандрувати у області, чи поїхати на власному транспорті?

Не секрет, що Закарпаття – дивовижний край із просто фантастичною природою, тож напрямків для оздоровлення та відпочинку багато. Будь-яка водойма чи озеро може стати просто ідеальним місцем для того, аби в ній не лише поплавати, але й влаштувати на її березі насичену програму активного дозвілля.

На жаль, облаштованих нормальних пляжів на ріках у нас немає, як і ліжанок, але на килимках полежати у траві чи на піску і позасмагати також можна.

А скільки у нас дивовижних озер та водоспадів, до яких можна поїхати!

«Найпопулярнішим маршрутом є Синевир. Звісно, поїздка туди буде не зовсім безкоштовною, але й дорого не обійдеться. Вартість вхідного квитка для дорослих складає – 60 гривень, для дітей – 30. Крім того, якщо хтось хоче заїхати на територію заповідника на автомобілі, додатково доведеться заплатити 220 гривень, якщо на мотоциклі – 100 гривень і якщо на мікроавтобусі – 450 гривень.  Другим за популярністю є водоспад Шипіт. Тут також потрібно пам’ятати, що за дорослий квиток потрібно заплатити 20 гривень, за дитячий – 10, до 7 років – вхід безкоштовний. До інших водойм можна практично потрапити без додаткових витрат», – зізнається один із закарпатських туристичних операторів Олексій Стегура.

Звісно, великою популярністю в спекотну погоду користуються усілякі басейни, яких у нас також чимало. Але тут уже без грошей точно не обійтися. Аби поплавати у штучній водоймі доведеться викласти як мінімум 200 гривень з людини. Для дітей та пенсіонерів є знижки, а в деяких аквапарках за малечу, яка має зріст менший за 110 сантиметрів платити взагалі не потрібно.

А ще… цікавим маршрутом можуть стати гори… і навіть лижні курорти…

«Крім того, що взимку ці місця стають центром сезонних розваг, влітку туди також багато хто любить навідуватись. Адже побачити прекрасні краєвиди хочеться багатьом. Свіже чисте повітря, наявність поблизу готелів робить такі центри туризму привабливими у всі пори року, – розповідає «Карпатському об’єктиву» ужгородський мандрівник і любитель пригод Андрій Ковач. – А в гори насправді найкраще йти саме влітку. По-перше, немає небезпеки сходження лавин, по-друге, не можна замерзнути, по-третє, безпечніше і можна взяти з собою дітей! На лижних трамплінах можна покататися на велосипедах та скейтах. До того ж… піші прогулянки гірською місцевістю взагалі дуже корисні для здоров’я!».

Але тут також існує нюанс. Якщо скористатися при поході підйомником, то доведеться також запастися грошима.

Для прикладу, підйомник на гору Гемба для дорослих коштує 250 гривень, для дітей до 10 років – 200. А якщо подорожувати з інструктором, то це може коштувати додаткові 400-800 гривень.

Популярним довкіллям протягом останнього часу є й відвідування замків, музеїв, історичних місць. Але для цього також треба мати хоча б кишенькові гроші, бо вхід на територію, наприклад, Ужгородського замку для дорослих коштує 100, для  пенсіонерів – 75, для студентів – 70, а для дітей  – 40 гривень. Відвідини Мукачівського замку обійдуться дешевше. Квиток для дорослих коштує 40, для студентів – 30 і для дітей – 20 гривень.

Ну а якщо вже зовсім немає грошей, то можна долучитися до однієї з безкоштовних екскурсій в Ужгороді чи Мукачеві, або ж піднятися до руїн Невицького чи Хустського замку і помилуватися фантастичною панорамою. Ще як варіант – просто поїхати в будь-яке гірське село і влаштувати собі вивчення довкілля, звичаїв, традицій та насолоджуватися природними красотами.

Скільки грошей потрібно для відпочинку

Звичайно, якщо на відпустку відкладено кошти, то відпочинок можна зробити більш цікавим. Взяти хоча б поїздку до «Закарпатського моря» – Солотвинських озер. Там наразі дійсно гарно облаштовано територію і можна добре провести час із родиною навіть із дітьми.

Якщо це не одноденна поїздка, то варто подумати про те, де зупинитися. Ціни на ніч у готелях стартують від 800 гривень. Але більшість комплексів уже ж надають послуги по 1000-1200 гривень. Є й дорожчі пропозиції – від 2 тисяч.  У приватному секторі ціни нижчі. Можна винайняти кімнату за 200 гривень. Хоч харчування у вартість не входить, але їжу собі можна приготувати і самому, бо користуватися кухнею ґазди дозволяють. Можна прийняти і ванну, і випрати одяг, і подивитися телевізор, і підключитися до Інтернету. У котеджах кімнати коштують дорожче – 300-500 гривень. Але й умови кращі. До того ж… бонусом можна скористатися басейном та дитячими атракціями.

Якщо ж Комусь більше до снаги відпочинок у санаторії, т о варіантів на Закарпатті дуже багато. Щоправда, ціни там немалі, але умови у більшості хороші. Візьмемо, для прикладу, один із комплексів у курортному Шаяні, що на Хустщині. Стандартний номер для двох осіб обійдеться в 1190 гривень на добу, покращений – 1910, у котеджі «Делюкс» – 2230 гривень. За дітей від 5 до 10 років додатково потрібно доплачувати 130 гривень на добу, від 10 до 16 – 180 гривень. Додаткове місце за дорослого обійдеться у 270 гривень. Програма дозвілля, крім лікування та споживання мінеральної води, досить цікава, але за додаткову плату… Там, серед мальовничих гір, можна зайнятися риболовлею, попаритися у лазні, орендувати для прогулянок велосипеди.

Місцеві туроператори також пропонують екскурсії Закарпаттям. Скажімо, до озер, ферм із тваринами, або ж церквами.

«Ціни дуже рідні, але в межах 400-900 гривень з людини. Це – приблизно. Усе залежить від того, куди поїздка, що планується відвідати. Наприклад, якщо це сходження на гору десь на Рахівщині,  то з Ужгорода може обійтися в 1200 гривень. Але маршрут неймовірно цікавий і одночасно можна помилуватися фантастичними озерами, почути цікаві розповіді про принади краю.  Якщо ж поїздка десь на ферму зі страусами чи вівцями і одночасно дегустація якогось крафтового продукту місцевого виробника, це може коштувати гривень 800 плюс ще певні витрати на місці. Якщо відвідини якось заповідника, дендропарку, то можна вкластися навіть у 200 гривень з людини», – розповідає «Карпатському об’єктиву» екскурсовод Сергій Прокопенко.

Із інших областей до нашого краю на літо також влаштовують тури. І їхня вартість насправді чимала. Наприклад, одноденна поїздка зі Львова з відвідинами Синевира та Шипота обійдеться в 600 гривень. А поїздка областю з Києва на 5 діб – майже 4 тисячі гривень. Так само п’ятиденний тур зі Львова коштує 2395 гривень. Триденний  же тур за маршрутом: Львів – Чинадієво – Мукачево – Берегово – Ужгород – Лумшори – Виноградів – Синевир – Львів із відвідинами Ужгородського та Мукачівського замків, палацу Шенборна, термального басейну у Берегові та купанням у чанах в Лумшорах коштує 1700 гривень, утім харчування у вартість не входить, як і купання у чанах та басейні…. Отже сума фактично вийде у рази вищою.

Загалом наразі на Закарпатті не лише найдорожче житло в Україні, але й найвища вартість відпочинку. І це – логічно, бо регіон спокійний і тут справді можна відновити сили та отримати масу позитивних емоцій.

Марина АЛДОН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах