ko.net.ua

Як на Рахівщині зимою турбуються про життя лісової фауни

Гори, що оточують Рахів, характеризуються великою різноманітністю фауни. Лісова фауна — це сукупність тварин, що мешкають в лісах, зважаючи на необхідність в джерелах їжі, місцях для розмноження або захисту. Лісова фауна становить до половини всіх відомих видів тварин. Її представники можуть мати специфічні адаптації до умов лісу. Ліс надає своїм мешканцям ряд екологічних ніш: лісові ґрунти, підлісок, стовбури дерев, верхній ярус лісу. Багато тварин прив’язані до певних вертикальних ярусів і видам дерев. Склад і чисельність лісової фауни визначається структурою і складом флори, і, в свою чергу, тварини мають прямий вплив на зростання, розвиток і формування деревостану.

На Рахівщині у поле огляду фотопасток постійно потрапляє лісова фауна. В зимку з допомогою людей тваринам вижити все-таки легше.

Бундзяк Вікторія, начальник відділу еколого-освітньої роботи Карпатського біосферного заповідника розповідає:

Зимова пора – один з найскладніших періодів в житті лісової фауни. Особливо важко добувати їжу копитним тваринам – козулі європейській та оленю благородному. Тварини зимою утворюють групи та переходять ближче до населених пунктів, річкових долин. Водночас вони стають доволі легкою здобиччю для хижаків.

Наші працівники державної охорони невтомно дбають про лісову фауну. Ще наприкінці минулого року, готуючись до зими:

У ці зимові дні персонал всіх лісових відділень виходить у масиви, щоб:

У цю пору олені не тільки відвідують годівнички, але й дбають про себе самостійно. З під снігу вони викопують букові горіхи та пагони ожини. А інспектори Чорногірського відділення все помічають!

У горах ще снігу багато, копитним тут не просто. Але інспектори приходять на допомогу тваринам.

В очікуванні нашої великої Перемоги, працівники КБЗ сумлінно працюють і дбають про збереження лісової фауни.

Олена БОДНАР