39495
14:00 6.062022

Закарпатцям розповіли, як захистити майбутній врожай від яблуневої плодожерки

Цікаве 116464

Яблунева плодожерка – найбільш поширений та небезпечний шкідник плодових культур. Наразі на території Закарпатської області проходить літ метеликів, яйцекладка та розпочалося відродження гусениць яблуневої плодожерки в плодових насадженнях.

Найчастіше комаха пошкоджує плоди яблуні та груші, проте, може завдавати шкоди сливі, абрикосу, айві, персику та волоському горіху. У Закарпатті яблунева плодожерка розвивається у двох поколіннях, наразі триває розвиток першого покоління. Інтенсивний літ метеликів відбувається з 19 до 24 години в тиху суху погоду. Яйцекладка самок розпочинається на 3-6 день після вильоту. Ембріональний розвиток проходить 9-12 днів.

Після відродження гусениці деякий час тримаються на поверхні плода, потім вгризаються в м’якуш, заплітаючи вхідний отвір павутиною і недогризками. Живлячись під шкірочкою плода 2–3 доби, гусениця вигризає невелику камеру, після цього прогризає звивистий хід і переходить у насіннєву камеру, де живиться насінням. З часом вона переходить у другий, а іноді й у третій плід. Живлення гусениці, зазвичай, триває 21–23 доби. Пошкоджені плоди обпадають, загалом, втрати врожаю можуть досягати 60–70%.

Для захисту від яблуневої плодожерки рекомендованим є обприскування інсектицидами на основі діючих речовин: хлорантраніліпрол, дельтаметрин, альфа-циперметрин, імідаклоприд+лямбда-цигалотрин, ацетаміприд, тефлубензурон, емамектину бензоат, інші. Препарати необхідно використовувати відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Залежно від чисельності, проти кожного покоління яблуневої плодожерки проводять один – два обробітки інсектицидами.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись державних санітарних правил та правил техніки безпеки.

Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах