Результати унікального проєкту про дерев’яні церкви представили в Ужгороді. ВІДЕО
26 квітня в приміщенні Ужгородського пресклубу відбулася підсумкова зустріч у рамках проєкту «Дерев’яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат».
Про його реалізацію та результати розповіли директор АРР «Закарпаття» Михайло Данканич, менеджерка проєкту Наталія Радівілова та фотограф Сергій Денисенко. До спілкування через онлайн-зв’язок долучилися й польські партнери.
Проєкт спрямований на збереження та промоцію дерев’яної сакральної архітектурної спадщини. У його рамках популяризувалися важливі для розвитку туризму об’єкти сакральної дерев’яної архітектури регіону Карпат. Це стало можливим за допомогою створення високоякісної інформаційної складової та сучасних презентаційних матеріалів, які ознайомлюють з найкращими сторонами дерев’яної архітектури.
Міжнародний проєкт «Дерев’яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат» стартував 1 листопада 2019 року в межах Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014–2020 (PBU 2020). Партнером виступав Художній музей міста Любачів (Польща).
Михайло Данканич зазначив, що дерев’яні церкви – це родзинка карпатського регіону, тому й не дивно, що Агенство звернуло увагу на цю тему і для неї написали відповідний проєкт.
«Працюючи над проєктом, ми відкрили для себе багато цікавого і під час відвідин церков, і під час споглядання суспільної реакції. Я був приємно вражений, що цією темою зацікавилося так багато людей. Продукти, які ми випустили, наприклад, календар із зображенням церков, користуються шаленим попитом», – додав Михайло Данканич.
У свою чергу, Наталія Радівілова розповіла, що за півтора року роботи вдалося втілити в життя всі плани. У проєкті брали участь 20 церков: 10 з українського боку та стільки ж із польського. Звісно, через карантинні обмеження певні моменти давалися проблематичніше, як-от поїздки, однак спільними зусиллями вдалося подолати труднощі.
У підсумку фотоколекцію родзинок нашого краю доповнили ще близько 400 фоторобіт п’яти відомих фотографів Закарпаття, які знайомилися з архітектурою стародавніх церков крізь призму своїх камер.
Проєкт охопив десять об’єктів на території Закарпаття, зокрема це:
- Церква святого Духа, с. Гукливе.
- Церква Успіння Пресвятої Богородиці, с. Новоселиця.
- Церква святого Михайла, Музей народної архітектури та побуту, Ужгород.
- Церква святого Духа, с. Колочава.
- Вознесенська церква, с. Ясіня
- Церква св. Михайла, с. Ужок.
- Церква св. Миколая, с. Данилово.
- Церква св. Василія, с. Лікіцари.
- Церква св. Миколая, с. Середнє Водяне.
- Церква Покрови Пресвятої Богородиці, с. Кострино.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Відео – Дмитро МИСЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися