44862
10:01 16.052025

На Закарпатті літо забарилось

Цікаве 165

Цьогоріч весна (настання вегетаційного періоду) в Закарпаття прийшла майже на 2 тижні раніше багаторічних показників – 5-8 березня в низинно-передгірні райони області, та 22-23 березня на переважну територію гірської місцевості.

В квітні спостерігалась нестійка погода з значними коливаннями температур та аномальними заморозками, які були шкодочинними для ранньоквітучих плодових культур у низинно-передгірних районах області.

Перша декада травня видалась холоднішою за норму на 1-2° і середні показники в області складали 9-14° тепла, на високогір’ї області 6° тепла. Наприкінці першої декади -початку другої декади травня спостерігались пізньовесняні заморозки на поверхні ґрунту, в повітрі та на висоті 2 см над поверхнею ґрунту інтенсивністю 0-5˚, які були шкодочинними для ягідних городніх культур (полуниці, яка досягла фази цвітіння), сходів теплолюбних культур та для квітучих плодово-ягідних культур в передгірних та гірських районах.

Згідно багаторічних спостережень у травні відбувається стiйкий перехiд середньої добової температури повiтря через +15°, що є клiматичним показником початку лiта. В Берегове та Ужгороді 8-10 травня, в передгірних районах 12-15 травня, в горах 25 травня -13 червня. Найраніший перехід за останні 40 років відмічався в 2018 році 8-10 квітня, найпізніший – 4-6 червня у 2020 році.

Наразі на календарі вже середина травня, а метеорологічне літо не з’явилось. В найближчий тиждень прогнозується погода з суттєво нижчими температурами повітря, як для середини травня, То літа очікувати не варто. Цьогоріч стійкі літні показники відмічатимуться з запізненням як мінімум на 2 тижні. То ж буде затримуватись фенологічний розвиток рослин та достигання плодів та ягід.

Про це повідомляє Закарпатський обласний центр з гідрометеорології.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне