39351
14:18 14.052022

На Рахівщині в лісах ще квітнуть первоцвіти. Фото

Цікаве 5574

На Рахівщині ліси та гори, вкриті снігом завжди майже до середини травня, отже і первоцвіти радують своєю красою місцевих набагато пізніше. Первоцвітів вважається сигналом про вступ весни в повноцінні права.

Коли появляються на Рахівщині первоцвіти стає набагато тепліше. Стає  зрозуміло, нарешті весна втупила у свої права на Рахівщині повноцінно. Ніжні квіти покривають мальовничим килимом лісові галявини й гірські схили Рахівських гір та лісів, прикрашаючи пейзаж, – розповів нам лісівник Петро.

В лісах Великобичківського лісомисливського господарства ще також квітнуть первоцвіти. Мальовничими фото поділились лісівники.

Говорити про первоцвіти можна вічно, захоплюючись їхньою красою. Рахівські гори одне з кращих місць, де весняні квіти з’являються масово.

Підсніжники, які ласкаво називають «сніжним дзвіночком» або «молочною квіткою», на Рахівщині можна побачити навіть у самих високих точках гір. Рослина, внесена до Червоної книги, здатна витримати десятиградусний мороз, саме тому їй не страшні повернення холодів. Як тільки починає сходити сніг, боязкі білі підсніжники першими з’являються на галявинах і цвітуть до самого червня.

В одній з легенд про підсніжники ця квітка згадується як перша на землі. Коли Адам і Єва були вигнані з раю, лежав товстий шар снігу. Люди сумували за красою райського саду і Бог, щоб полегшити їх душевний біль, перетворив кілька сніжинок у підсніжники.

Олена Боднар

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне