37867
10:07 12.112021

Діжка молодого вина та вогняне шоу: у Мукачеві відзначили день Святого Мартина

Цікаве 4821

11 листопада – особливий день для міста над Латорицею та його жителів – день покровителя Святого Мартина. Ця дата вже багато років асоціюється з театральною ходою, окропленою молодим вином центральною площею, зробленими власноруч ліхтариками та феєричним вогняним шоу.

«Цього року святкування у зв’язку з карантинними обмеженнями вирішили зробити не такими масштабними та закликали людей провести цей вечір вдома. Ми залишили головну процесію, яка у багатьох асоціюється зі святом – це хода з ліхтариками. До речі, серед тих, хто виготовив ліхтарик, але не пройшовся з ним центральною площею, ми визначатимемо ще й переможців інтернет- конкурсу. Для цього потрібно зробити з ліхтариком родинне фото та виставити його у соціальній мережі фейсбук з хештегом #Мукачево Мартин#», – розповідає радник міського голови з питань туризму Олександр Шершун.

Ще одна важлива традиція цього дня – окроплення центральної площі міста молодим вином, для родючості. Діжку відкорковують на очах у глядачів та поливають ним землю. Цього року, вперше, молоде вино мали змогу спробувати і усі охочі. Щодо видовищ, то на головній площі міста запалювали, у прямому сенсі цього слова, учасники вогняного шоу.

Але хто ж він такий, покровитель міста Мукачева? Святий Мартин ще з 1333 року згадується в літописах Ватикану, як святий парафіяльної церкви містечка Мункач. Його почали зображувати на барельєфах фасадів будинків та на гербі міста. Святого уособлюють, як воїна вершника. А історію про його добрий вчинок переказують і досі. А саме: при зустрічі з жебраком, Святий Мартин не проїхав повз, зупинився та відірвав частину свого плаща, аби поділитися з нужденним.

Саме тому день Святого Мартина у мукачівців асоціюється з добром та благо чинністю, родинним святом на яке варто чекати цілий рік.

Ірина ГРАБКО

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне