37473
13:12 3.102021

У Перечині зацвів весняний кущ – японська айва

Цікаве 1848

У Перечині, у мікрорайоні «Штати», зацвів весняний кущ – японська айва. На календарі 3 жовтня, а для хеномелеса час цвітіння – весна. Дивно, правда?

Трохи історії. На клумбах площі Незалежності росли розлогі чагарники японської айви, які пишно цвіли і щороку радували своїми рожевими та червоними квітками людей. У серпні, під час капітального ремонту площі, кущі обрізали.

Кореспондентка «Карпатського об’єктива» попросила прокоментувати природну аномалію кандидата біологічних наук, еколога ГО «Екосфера» Оксану Станкевич-Волосянчук.

– У природі таке трапляється, – каже науковець. – Початок вересня був холодним, потім було тепло, настало бабине літо. Рослина сприйняла це за весну. Загалом для рослини це погано, бо вона повинна підготуватись до зими. А зараз вона витратила сили для цвітіння.

Пані Оксана зауважила, що обрізка не нашкодить, кущ почне більше галузитись.

Читачка з Мукачева Марія Чорній надіслала мені фото куща че (о) рниці (ожини) із чорними ягодами та білим цвітом. Його зробила у селі Малий Раковець, що на Іршавщині, під час відвідин батьків. Жінка розповіла, що вперше побачила че (о) рниці, аби водночас плодоносили і цвіли.

Ось що сказав про цю «дивину» кандидат біологічних наук, доцент УжНУ Олег Колесник: «Ожина – дуже поліморфний рід і ремонтантність (неодноразове плодоношення) є поширеним явищем для неї».

Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора та Марії Чорній

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне