https://rx.ua
36441
11:16 19.062021

Як в Оноці на Русальну п'ятницю збирали чебрець і шукали ігру-зілля

Цікаве 2175

У селі Онок, що на Виноградівщині, збереглись звичаї і традиції Зелених свят. У Русальну п’ятницю тут, як і в багатьох закарпатських селах, не виконують польові та городні роботи. Цього дня збирають чебрець і шукають ігру-зілля. Марія Бомбик-Матола до рідного села приїхала з Ужгорода. У батьківській хаті проживає з сім’єю її брат Юлій. З його сином Іваном Тупицею ідемо втрьох через ліс до поля, де збираємо ароматні квіти чебрецю, звіробій.

– Вважається, що зібраний сьогодні чебрець має велику силу, лікувальні властивості. Звісно, що чебрець багато де росте, в Ужгороді теж, але я стараюся приїхати в Онок, бо трави рідного села – найкращі, найароматніші. Притуляюсь до дерев, аби набратися сил, позитивної енергетики, – розповіла Марія Іванівна кореспонденту “Карпатського об’єктива”. Чебрецем встелить підлогу в хаті, а ще посушить і буде використовувати для приготування чаю. 

З пані Марією шукали ми і ігру-зілля, але не знайшли.

– Цей звичай панує у Оноці здавна, але останнім часом не знаходжу цієї рослини. Раніше зрізали стільки гілок, скільки членів сім’ї у хаті і ставили за образи, – пояснила Марія Іванівна.

Надія Турянин розповіла, що в суботу чисту і прибрану оселю заклечують чебрецем, м’ятою, липою.
 

Тетяна Грицищук, фото автора

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне