35431
11:26 4.042021

У Перечині вже цвітуть магнолії і форзиція

Цікаве 3782

У місті Перечин традиційно першою зацвітає магнолія кобус. Її ще називають зірчаста магнолія. Люблять її за пишноту цвітіння. Ніжні квіти з’являються з кудлатих бруньок на голих пагонах набагато раніше за листя – природа вміє дивувати. Сонячна погода сприятлива для цвітіння – квіти щодня збільшуються у діаметрі. Цікаво, що на початку цвітіння чашоподібні чи бокалоподібні за формою, а надалі видовжені пелюстки розкриваються у формі зірки. Квіти запашні, із слабким приємним ароматом, молочно-білі, як фата нареченої. Рослина, батьківщиною якої є Японія, доволі комфортно почувається в умовах помірно-континентального клімату. Пониження температури вночі не шкодить ніжним пелюсткам.

Зірчаста магнолія росте на обійстях перечинців по вулиці Ужгородській, Малій, біля музичної школи. Рясний білий квіт так і чарує господарів та перехожих, які зупиняються, аби помилуватися цією божественною красою і зробити селфі.

Зацвіла вже і форзиція. Чагарники вибухнули жовтим цвітом. Золотий дощик причепурив місто.

На багатьох присадибних ділянках перечинців квітнуть примули, нарциси, садові фіалки, бадан.

Можна твердо сказати: весна вступила у свої права і назад вороття нема. На календарі як-не-як уже 4 квітня. Доречно процитувати слова відомої української пісні: «Весна іде – красу несе, а в тій красі радіє все».

Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне