https://rx.ua
34099
11:22 1.122020

Берегівчанин створює унікальні електрогітари, на яких грають по всій Україні

Цікаве 1274

Як розповів чоловік, любов до музичних інструментів з’явилися у нього з раннього дитинства, бо дід, що родом з Міжгірщини, був скрипалем і в родині завжди було особливе ставлення до музики. Саме до скрипки хотіли привчити Євгена батьки, але чоловіча натура, вплив часу, та темпераментність восьмикласника Євгена повернув його життєву стежку саме до гітари.

— Тоді, у 80-90 роках, були дуже популярними такі рок-гурти, як “Metallica”. Мені хотілось грати на гітарі, а зовсім не на скрипці. Спочатку у школі створили гурток де можна було грати. Хоч та гітара була дуже далекою від ідеалу, але я мав нагоду навчитись грати. Пізніше створили групу однодумців. Почали писати свої тексти і музику, навіть давали концерти. З’явилась потреба у все кращому і кращому інструменті. Кожна нова гітара була кращою за попередню, але не такою, як я хотів.

Свого часу саме вимогливість та прискіпливість спонукали Євгена створити свою першу гітару власноруч.

— Якось я вирішив замовити гітару у одного майстра з Центральної України. Ми довго обговорювали всі деталі: форму, колір, розмір. І через кілька місяців я отримав цей інструмент. Але одразу знайшов у ньому купу недоліків. Все було не так, як я хотів. І колір взагалі не такий, і форми грубі, і механізм розташований неправильно. Тоді з’явилась ідея удосконалити цю гітару.

Згодом Євген почав лагодити та удосконалювати інструменти для музикантів з усієї України.

— Комусь треба було окремо виточити гриф, комусь навпаки корпус. Для когось реставрував гітари. І одного разу я подумав – чому б мені не створити гітару повністю?! Я радився з іншими майстрами, і потрохи створив свою першу гітару, таку, як я хотів.

Щоб створити хорошу гітару, перш за все потрібно використовувати кілька видів якісної деревини, японські чи американські механізми, а окрім цього бути креслярем, столяром, художником, конструктором і опанувати ще кілька професій. Що до деревини, пояснює Євген, підійде не кожна. Вона повинна “звучати”. На один інструмент йде 5-7 видів різної деревини: вільха, ясень, липа, африканський та гондураський махагон, кучерявий клен, червоне дерево, горіх та інші. Тільки правильно підібране дерево дасть хороше звучання. Дерево також потрібно підготувати. Його просушують за спеціальною технологією у гарячому піску, так воно стане міцнішим та не деформується з часом. З підготовленого дерева вирізають частини корпуса та грифа, надають необхідної форми за допомогою заздалегідь створених паперових та фонерних шаблонів. Потім складають частини різної деревини, як пазли, клеять та шліфують.

— Фарбувати чи лакувати гітару потрібно у кілька етапів. Це також клопітка та цікава робота. А коли все висохло, можна встановлювати механізм та натягувати струни. Тут дуже важливий кожен сантиметр. Розташування вплине на звучання. І щоб звук був, таким, як треба, потрібно добряче все відкалібрувати. Це така робота де не можна поспішати.

На сьогоднішній день Євген створив більше десятка унікальних електрогітар, які радують музикантів з усієї України, відремонтував та відреставрував набагато більше. Є у майстра і свої улюбленці, серед них і та найперша гітара, яку замовив та “підігнав під себе”. Чоловік каже, що зараз роботи з музичними інструментами вистачає. Навіть вдалось залишити основну роботу, заради захоплення, що почало приносити непоганий прибуток. В майбутньому планує продовжувати цю нелегку та цікаву справу і дарувати світу більше унікальних гітар.

Mukachevo.net

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне