https://rx.ua
33855
18:50 9.112020

Вітаємо з днем народження Руслану Василівну Джахман!

Цікаве 7686

Віддана улюбленій роботі


У мальовничому гірському селі Верхній Студений, яке розкинулось у зоні Боржавських гірських долин, сорок років тому в сім’ї вчителів народилася дівчинка, якій батьки дали чудове ім’я – Руслана.

Із раннього дитинства вона була дуже допитливою, завжди цікавилася природою: чому ростуть квіточки, чому листя змінює колір, де зимує метелик, чому на одній горі росте ліс, а на іншій – лише травичка? Коли трохи підросла, то почала шукати відповіді в книжках. Після закінчення школи, не роздумуючи, пішла вчитися на біологічний факультет УжНУ.

Ще навчаючись в університеті вона виявила бажання працювати в музеї. З перших днів роботи дуже зацікавилася музейною справою: почала вивчати колекції, вносити пропозиції щодо покращення роботи, брати участь у різних масових заходах. Потім були цікаві відрядження в Івано-Франківський краєзнавчий музей, участь у роботі науково-практичних конференцій у Кам’янець-Подільському, Берегові, Ужгороді. Надзвичайно цінною була її доповідь про гербарні зразки інвазивних рослин, які зберігаються у фондах музею та адвентивні види, що зростають на території Ужгородського замку на XII міжнародній конференції “Синантропізація флори та рослинності”, що проходила в Угорському інституті ім. Ференца Ракоці (м. Берегово).

Молодий науковець досліджує природничі колекції, зокрема, надзвичайно кропіткою працею відзначилась підготовка публікацій, що знайомить з колекцією музею – каталогом птахів. Вона постійно цікавиться природодослідниками нашого краю і результати своєї роботи публікує в Наукових збірниках Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького, у збірниках науково-практичних конференцій, в пресі та періодичних природничих журналах, на різних інтернет-ресурсах.

Руслана Василівна 9 років очолювала відділ природи і за цей час вона встигла багато чого зробити. Під її керівництвом було оновлено майже всю експозицію «Природа Закарпаття», було відкрито міні-виставку «Опал. Палітра кольорів», тематичну виставку «Олександр Грабар – любитель і знавець природи Закарпаття» з нагоди 130 років від дня народження відомого закарпатського натураліста і орнітолога, першого завідувача відділу природи Закарпатського краєзнавчого музею Олександра Грабаря, автором яких була наша колега.
Крім того, ювілярка – прекрасний організатор. Вона вміє вдало проводити різні природоохоронні тематичні заходи, які проходять як у музеї, так і за його межами.

Уже протягом багатьох років для юннатів ЗОЕНЦу та школярів і студентів навчальних закладів міста вона приймає участь або організовує природоохоронні освітньо-виховні заходи, присвячені різним природничо-екологічним датам: Всесвітній день Землі, Міжнародний день птахів, Всесвітній день захисту тварин, День вторинної переробки відходів і багато інших. Крім цікавих розповідей і екскурсій проводить з дітьми екологічні квести і різні майстер-класи з природничих матеріалів.

Наша Русланка – дуже допитлива людина. Вона багато читає, цікавиться фотографією, робить чудові знімки птахів, квітів, «влазить» у все, що пов’язано з природою, ніколи не зупиняється у своєму розвитку, займається тим, що їй подобається.
11 листопада в нашої колеги – ювілей. Ми хочемо побажати їй міцного здоров’я, щастя й добробуту, успіхів та радощів наукового пошуку, благодаті й любові, миру і злагоди на багато років та здійснення найзаповітніших мрій. Хай доля завжди й усюди буде щедрою та зберігає невичерпну енергію, життєве й творче довголіття!

Олена Бучмей, ст. науковий співробітник сектору природи ЗОКМ ім. Т. Легоцького

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне