https://rx.ua
33700
10:59 19.102020

Туристичний сезон 2020, що буде далі?

Цікаве 2681

У цілому світі туристичний сезон 2020 став катастрофою та був повністю провалений. Ситуація склалася вкрай нестандартна: кордони то відчиняли то закривали, обмеження на в’їзд то діяли, то скасовували, правила перетину кордону змінювалися якщо не щодня, то щотижня, регулярно скасовувалися та переносилися авіарейси.

Все це негативно вплинуло на світовий ринок туристичних послуг. За даними порталу Investory News, через кризу в туристичній галузі, світовий ВВП втратить $1,17 трильйона, а без роботи залишиться кожен третій працівник— сумарно 120 млн.

Чи їздили кудись українці?

Згідно з опитуваннями компанії “Рейтинг”, 66% українців не були у відпустці і не планують йти на відпочинок наступного року. Однак, поки дехто боявся вийти за межі квартири, інших обмеження не зупиняли. За статистикою, державний кордон перетнули з червня по вересень більше шести мільйонів українців. Однак, у порівнянні з минулим роком, кількість туристів з України зменшилися на 20%. Цьогоріч українці найчастіше їздили до Туреччини, Єгипту, Албанії, Чорногорії. Чому ж саме ці країни потрапили до лідерів за відвідуваністю?

Навіть до карантину ці держави користувалися неабиякою популярністю серед українських відпочивальників. А закриті кордони Європи та таких країн як Іспанія, Греція, Кіпр та інших популярних для літнього відпочинку країн, ще більше підсилили ці показники. В результаті, влітку 2020 року кількість українців на курортах Туреччини та Єгипту збільшилася майже на 50%, передає видання Новое Время.

На хорватських курортах українці також показали високу відвідуваність – 65% у порівнянні з минулим роком. Через закриття авіаперельотів, влада Хорватії зробила ставку на туристів із найближчих країн, звідки вони могли б добратися автомобільним транспортом. Масштабну рекламну кампанію запустили в соцмережах та на телебаченні, і, щойно карантин було послаблено, туристи поїхали до Хорватії, пише Юрій Уздемір у виданні The Page.

Що з цінами?

За літній сезон середні ціни та тури до Туреччини та Албанії знизилися щонайменше на $100 за тур на двох тривалістю сім днів. Так, ціни в Туреччині знизилися з $941,3 у 2019р. до $781,2 у 2020р., а в Албанії з $897,9 до $790,2 відповідно, передає видання Новое Время. А ціни в Єгипті навпаки збільшилися з $703,2 до $823,9 у 2020р.

Куди можна буде поїхати?

Незважаючи на те, що туристичний сезон завершився, подорожувати можна. Станом на 30 вересня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що українці можуть їздити до таких країн: США, Мексика, Домініканська Республіка, Колумбія, Еквадор, Уругвай, Ірландія, Великобританія, Білорусь, Сербія, Північна Македонія, Албанія, Болгарія, Туреччина, Вірменія, Казахстан, Іран, Афганістан, Ірак, Йорданія, Ліван, Єгипет, Судан, Чад, Нігерія, Бенін, Того, Гана, Буркіна-Фасо, Сьєрра-Леоне, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Джібуті, Кенія, Танзанія, Руанда, Бурунді, Малаві, Замбія, Мальдіви, Корея.

Внутрішній туризм

Найпопулярнішими напрямками внутрішнього туризму в Україні незмінно залишаються море і гори. Високий попит спостерігався на пляжний відпочинок в Одесі, Затоці, Коблеві, Бердянську, а також напрямок Карпати. Засновники турагенцій підкреслюють, що найпопулярнішими є саме ті напрямки, де банально можна доїхати, тобто де є нормальна дорога.

За даними туроператора Vodafone Україна, кількість внутрішніх туристів на морських курортах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей збільшилася на 30% порівняно з минулим роком.

Дорого і ще дорожче

Особливістю туристичного сезону 2020 в Україні став підвищений попит на VIP-відпочинок. У серпні-вересні спостерігався дефіцит номерів із ціною від 2 тисяч гривень за добу і вище, тоді як у 2019 році найбільший попит спостерігався на готелі із середнім чеком 900 грн. У зв’язку із закриттям кордонів, відповідно, спостерігалося підвищення цін саме у високій ціновій категорії, відзначає керівниця департаменту розвитку внутрішнього туризму туристичного оператора Join UP! Олеся Бутко. Відтак, вартість відпочинку в Україні зросла в середньому на 30% і становила близько 15 тисяч гривень, каже директор туристичної компанії “Аполло-тур” Андрій Демура.

Водночас, кількість бюджетних туристів помітно зменшилася. Перестали користуватися попитом тури вихідного дня. Дитячого відпочинку не було через заборону літніх таборів. А більшість санаторіїв лікувальних курортів так і не отримали дозволів на прийом відпочивальників. В’їзд туристів в Україну з інших країн фактично припинився.

“Внутрішній туризм не може компенсувати зупинку міжнародних подорожей”, – зазначив президент Національної туристичної організації Іван Ліптуга в інтерв’ю виданню Економічна правда.

Компанії та турбізнес тримається на плаву, як може. Хтось звертається по допомогу до Фонду зайнятості, інші просять гранти в Українського культурного фонду. На порозі зими і посилення карантинних вимог, оптимістичних прогнозів наразі не спостерігається, принаймні до березня важко щось планувати.

А тим часом, українці масово їздять у самоорганізовані подорожі з наметами, залишаючи туроператорів без хліба. І це явище набуло справді масового характеру під час COVID-19. “Ми бачимо, як різко в мандрівників відбувся ухил в бік наметів та вогнищ у мальовничих місцях України. І насправді це тривожний сигнал для тих, хто працює в засобах розміщення чи опікується харчуванням туристів. Це свідчить про те, що ціни в українській туристичній галузі не відповідають очікуванням клієнтів», – підсумовує голова Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха в інтерв’ю Радіо Свобода.

Оксана ЧОПАК, karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне