https://rx.ua
32969
08:45 14.082020

В Ужгороді презентували fashion фільм про гуцульську моду та самобутню культуру Закарпаття

Цікаве 1577

Документальний фільм «Гуцульська ватра» folk fashion fest 2020, створений у рамках проведення мистецького онлайн-фестивалю гуцульської моди і культури Закарпаття, презентували в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок. Мета проекту – допомогти Закарпаттю розвиватися, вражати себе і цілий світ унікальною культурою через переосмислення, імпровізацію і трансформацію традицій.

Фільм відтворює яскраві кадри онлайн-фестивалю гуцульської моди і культури Закарпаття «Гуцульська ватра» folk fashion fest 2020, який проходив 7 липня на території парку Шенборна у Воєводино. Через карантинні умови, свято не могло об’єднати всіх охочих побачити на власні очі самобутнє стилізоване дизайнерське народне вбрання. Стати частиною фешн перформансу можна було онлайн. Фестиваль ліг в основу фільму, туди ж увійшли кадри зйомок майстер-класів з танців, традиційних та святкових зачісок гуцулів, презентації старовинного гуцульського одягу в селищі Ясіня, неймовірні краєвиди Перечинщини з висоти пташиного польоту. «Цей фільм про гуцульський колорит нашого краю, це імпровізація, нам вдалося досягти мети – зберегти і показати гуцульські традиції, які демонструють унікальну культуру Закарпаття. Цей проект- продовження попередньої нашої роботи у 2018 р. «Із роду в рід», під час якої ми підготували 13 жіночих стилізованих національних костюмів. Ми дошили 5 чоловічих костюмів та 7 підліткових, – розповідає Анна Феєр, керівник проекту «Гуцульська ватра» folk-fashion fest 2020, генеральний директор Закарпатської школи моделей A’STAR. – І підготували фешн-перформанс у танцях, піснях, театралізованих постановках. Музичну програму забезпечував фольклорний ансамбль «Ужгород».

За словами Анни Феєр, карантин хоч з одного боку і перешкодив у проведенні масового заходу, зате додав більше часу на ґрунтовне дослідження теми, традицій, особливостей народного вбрання гуцулів Закарпаття. Адже у фільмі акцент якраз зроблений на гуцульському вбранні закарпатців. «Найбільше щастя, коли людина знає, звідки вона, розуміє свою місію. Тоді дійсно є великі шанси створити собі і близьким хороше майбутнє. А у моді все повторюється, все нове – це добре забуте старе. У цій сфері дуже цікаво працювати. Це перший закарпатський фільм про моду. Дуже цікаво, як гуцули, живучи в горах, в не дуже комфортних умовах, створювали таке яскраве вбрання. Заворожує і захоплює поєднання кольорів. Дуже важливо подати це у сучасному форматі, щоб зачепити молодь. Бо саме вона – наша цільова група. Це десь моя місія – зберегти та продовжувати традиції нашого краю», – коментує Анна Феєр.

Для створення 45-хвилинного фільму використали кадри з 10-год зйомок, роботу незабаром викладуть у відкритому доступі. На презентації фільм отримав схвальні відгуки, глядачі із захопленням ділилися враженнями, а учасники проєкту – емоціями.

Оксана Шип, режисер-постановник проекту «Гуцульська ватра» folk-fashion fest 2020 каже, що її переповнюють емоції. « Коли ти робиш свою улюблену справу, то у тебе все вийде. Ти розумієш свою ідентичність, що ти тут народився. Краєвиди Перечинщини особливі. І хоча погода нас трохи налякала зливою, задум вдався! Є все: яскраві костюми, трембіта, ватра. Оксана Василян, дизайнер провела чудову дослідницьку роботу, виготовляючи ці яскраві костюми». Сама дизайнерка зауважила, що їй дуже сподобалося працювати у проєкті, а відкриттям стали чоловічі костюми. Балетмейстером-постановником фесту стала Ірина Шевцова. “Народний костюм – один з головних акцентів фільму. А Закарпаття– один з регіонів, який може похвалитися локальною різноманітністю народних костюмів, – схвально відгукнувся про відеороботу Василь Коцан, кандидат історичних наук, директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Гуцули Рахівщини ревно бережуть традиції народного костюму. У фільму показано багато автентичних елементів костюмів, задіяна приватна колекція, демонструється народна пісня, танець. Школі моделей A’STAR вдалося з різних сторін продемонструвати особливості народного костюму». Надія Токарчик, заступник начальника управління-начальник відділу департаменту культури Закарпатської ОДА зауважила, що управління співпрацює із школою моделей A’STAR вже кілька років: «Школа дає дітям набагато більше, ніж просто показ моделей, основи дефіле, чи основи естетичного виховання. Це міцний зв’язок з традиціями, виховання у дусі збереження культури, розуміння сучасного мистецтва і здобутків поколінь». «Для роботи над фільмом організатори підібрали дуже гарну команду, – додала Наталія Шетеля, директор Ужгородського інституту культури і мистецтв. – Пророблена творча робота, надзвичайно цікаво буде переглядати як студентам, так і туристам. Щоб вони могли пізнати красу нашого краю, пісню, хореографію». Василь Шершун, заслужений артист України, актор, режисер, драматург, голова закарпатського осередку національної спілки театральних діячів України, який вів презентацію зауважив, що робота буде мати численних глядачів та поціновувачів: «Вони будуть вивчати фільм як посібник, читанку духу нашого народу, нашого краю».

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне