https://rx.ua
32428
22:59 22.062020

Руїни Бронецького замку можуть стати ще одним туристичним місцем на Закарпатті

Цікаве 2303

Руїни Бронецького замку розташовані далеко від людського ока — в лісах Іршавщини, на висоті майже 500 метрів над рівнем моря.

Бронецький замок — найменш відомий серед усіх замків Закарпаття. Перша згадка про фортецю стосується 1273 р., в грамоті угорського короля Ласло ІV, сказано, що замок був відібраний у ворогів його батька Іштвана V. Останні письмові відомості, які знайдені на сучасному етапі про Бронецький замок, це згадка у грамоті останнього Арпадовича — угорського короля Ендре ІІІ.

Читайте також:

Легенда забутого закарпатського замку

Існує цікава легенда : “У той час правив дуже поганий цар Бринда. Він знущався з людей, змушував їх працювати, відбирав худобу. Люди не хотіли терпіти, але ж і боялися щось сказати. Коли Бринда чув, що люди з чимось не згідні, то посилав своїх людей, щоб вони розправились з ними. Якось одного вечора терпець у людей урвався і вони вирішили зробити по-своєму: запрягли овець, корів, свиней, биків, прив’язали їм на роги свічки і запалили їх. Цар, коли побачив, то так злякався, що наказав своїй дружині тікати, бо наступають вороги. В Бринди кінь був незвичний, в нього були копита не так, як у всіх коней, а навпаки. Коли він тікав, перескакуючи з однієї гори на іншу, впав у прірву, але тіла так і не знайшли, а на тому місці залишився слід від копита.”

Читайте також: Скарби, магія та легенди невідомого закарпатського замку

Нещодавно активісти разом з представниками Клуба історичної реконструкції “Орден Святого Миколая” та лісівниками очистили стежку до замку, зробили сходи і, звісно, встановлено інформаційні таблички.

— Руїни Бронецького замку, які знаходяться в урочищі Бронецька ріка, можуть стати ще одним туристичним місцем на Закарпаттіадже прекрасні краєвиди на долини і Боржави і Броньки порадують туриста новою атракцією і впевнений, це місце буде улюбленим місцем відпочинку в цих краях — розповідає туризмознавець Федір Шандор.

Вогонь !

Капітан 🏰Бронецького замку Федір Шандор дає 💥залп зі стін фортеці.

Опубліковано Срібний Татош / Silver Tatosh fest Субота, 20 червня 2020 р.
telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне