https://rx.ua
31654
08:44 1.052020

У закарпатській Долині нарцисів з’явилися карпатські буйволи

Цікаве 4950

29 квітня у Карпатському біосферному заповіднику сталася видатна подія – у знамениту Долин нарцисів після майже сторічної відсутності повернулися не менш знамениті карпатські буйволи.

Ці тварини ще донедавна були звичайними у місцевих господарствах і вважалися універсальними тваринами. Вони давали цінне молоко, дієтичне м’ясо і широко використовувалися як потужна тяглова сила. На жаль, нині вони практично зникли разом із багатьма іншими традиційними для Закарпаття породами свійських тварин.

Повернення буйволів у Долину нарцисів знаменує нову еру, оскільки створює вражаючі перспективи для цієї унікальної території. По-перше, це дозволить ефективно боротися з вербами і тим самим підтримувати лучні екосистеми, де зростає нарцис вузьколистий – основа місцева окраса, оскільки буйволи є дуже невибагливими тваринами, які із задоволення живляться жорсткими кормами як, наприклад, осоки чи пагони верби, що не поїдаються іншими сільськогосподарськими тваринами. До речі, вони не завдадуть популяції нарцису жодної шкоди, бо випасатимуться у спеціально відведених місцях, обмежених по периметру електропастухом. По-друге, буйволи є дуже харизматичними і незвичними, що дозволить привабити в Долину нарцисів більше туристів, особливо в період поза цвітіння нарцису, який є дуже коротким і триває максимум три тижні упродовж травня. І, нарешті, збереження цих цінних тварин, разом із іншими традиційними для регіону свійськими породами, може стати перспективним напрямком роботи Карпатського біосферного заповідника.

Важливо також зазначити, що цей проєкт став можливим тільки завдяки державно-підприємницькому партнерству, оскільки буйволів для випасання і демонстрації в Долині нарцисів надало ПП «Кочова бура». Саме вчора керівники Карпатського біосферного заповідника і приватного підприємства, відповідно в.о. директора Микола Рибак і пані Фероніа де Вріес Ріке, підписали відповідну угоду. І на завершення інформуємо, що уся зазначена вище діяльність передбачена Проєктом організації території та охорони природних комплексів Карпатського біосферного заповідника, затвердженого у 2019 р. і погоджена Науково-технічною радою установи.

Василь Покиньчереда, заст. начальника відділу НДР і міжнародної співпраці КБЗ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне