«Тепер ми живемо на Кіпрі» – історія закарпатців, які планують побачити весь світ

Опубліковано: | Переглядів: 1936
 • Поділіться із друзями:

Степан і Наталка Миронові переїхали на Кіпр на початку 2014 року. Першочерговою причиною цього епохального кроку стала суспільно-політична ситуація в нашій державі. Крім цього, Степан отримав дуже хорошу пропозицію роботи, а оскільки він був програмістом-фрілансером, то міг працювати віддалено. А для Наталки, яка, маючи економічну освіту, не змогла знайти собі повноцінну і нормально оплачувану роботу, розмови про потенційний переїзд стали подихом свіжого повітря у щоденному депресивному ритмі життя. Якраз вона і розповіла нам про те, чому вони переїхали на Кіпр – це розслаблене життя на острові і чому при всіх своїх позитивах Кіпр для них – це проміжний етап.

Як розповіла Наталка, перше враження про Кіпр у неї склалося, ще коли вона була тут уперше у відпустці в 2010 році, і Кіпр їй страшенно сподобався, адже людині адаптуватися на Кіпрі дуже легко. Тут привітне місцеве населення, а із знанням англійської мови взагалі немає проблем, бо практично кожен кіпріот, так чи інакше, розмовляє англійською, адже колись цей острів був колонією Британської імперії.

На Кіпр Степана запросив його керівник, який уже давно тут жив, він пообіцяв допомогти з житлом. І Степан вирішив, що треба використовувати цей шанс:

– Після перших трьох місяців на Кіпрі ми повернулися в Україну і ще через три місяці поїхали туди знову – вже із планом жити тут постійно.

У нас було кілька критеріїв для виїзду з України – наявність моря і теплого клімату, Єврозона, приємні місцеві жителі, адекватні ціни і сума, яку треба показати на рахунку, і не надто заморочений список документів, які потрібно подати для постійного проживання. Вибирали ми між Іспанією, Португалією, Італією, Мальтою, Грецією та Кіпром. І Кіпр у підсумку переміг.

Між іншим, на Кіпр можна приїхати за звичайною туристичною візою і вже на місці подати документи щодо дозволу на проживання. За звичайною візою можна перебувати не більше 90 днів у півріччі, за цей час необхідно підготувати всі документи, знайти житло і податися в міграційну службу, де вам видають папірець із номером, з яким ви вже можете перетинати кордон в очікуванні картки постійного проживання.

– Ми приїхали на початку лютого, за перший тиждень знайшли квартиру, ще місяць пішов на збір і переклад усіх необхідних документів, і вже у березні подали їх, щоб отримати картку проживання («Пінк сліп»), – розповідає Наталка. – Картка на наш тип візи видається терміном на рік, і часто буває так, що одразу після отримання «Пінк сліп» вам треба подавати документи на продовження візи. Після п’яти років такого проживання можна подати документи на постійне місце проживання, а ще через два роки – на громадянство Кіпру і європейський паспорт. Якщо на Кіпрі у вас народжуються діти, вони не стають громадянами Кіпру автоматично, а отримують той же тип візи, що і в батьків. Думаю, паспорта ми навряд чи дочекаємося – Кіпр для нас тимчасовий етап. Ми з чоловіком мріємо пожити і в інших місцях нашої дивовижної планети.

Щоб отримати на Кіпрі свідоцтво на постійне проживання, без права на роботу, вам знадобиться показати на рахунку саме в кіпрському банку не менше 15000 € на одного, від 20000 € на подружжя і ще по 2000 € на кожну дитину. Цю суму необхідно внести одноразово, а також показати стабільний дохід мінімум за останній рік у такому ж розмірі. Це може бути заробітна плата, орендна плата за здачу нерухомості, дивіденди та інші доходи. При поповненні кіпрського рахунку у вас можуть запитати підтверджуючі документи про отримання доходу. Ці ж документи вам знадобляться при подачі на «Пінк сліп».

Ми живемо в орендованій квартирі, тому нам у дечому простіше. Для отримання «Пінк сліп» потрібно показати договір оренди мінімум на рік, і він повинен бути завірений у спеціальних інстанціях. Орендувати квартиру на Кіпрі досить дорого, особливо в популярних туристичних містах. Ми живемо у Айя-Напі. Рік тому ми жили в однокімнатній поряд із самим морем, за яку платили 550 € на місяць, в цьому році така ж квартира коштує близько 750-800 €. Якщо шукати житло в інших містах або в селах, ціни будуть суттєво нижчими, але туди жити майже ніхто не їде.

Решта – дрібниці. Медична страховка на рік із мінімальним тарифним планом обійдеться приблизно в 100 € з людини, мито за подачу документів – 70 € для основного заявника і 140 з утриманця, плюс потрібні переклади всіх ваших документів на грецьку або англійську мову.

Я в минулому році зайнялася своєю улюбленою справою – організацією подорожей, яхтових тренувань і спортивних регат. А Степан влаштував собі робочий кабінет просто в одній із наших кімнат.

На Кіпрі я відчуваю себе як вдома, відчуття чужої країни немає абсолютно, я звикла дуже швидко. Звичайно, є деякі речі, за якими я сумую в цій країні. Для мене це красива архітектура в місті, наявність активного культурного життя, розвинений громадський транспорт. Але за архітектурою і культурою завжди можна злітати в Європу, адже квитки на авіаперевезення недорогі, особливо взимку, зате можливість плавати в морі і кататися на велосипеді круглий рік компенсують для мене ці недоліки.

Із плюсів можу відзначити теплий клімат, свіжі продукти і дуже смачну грецьку кухню, відмінну атмосферу для народження і виховання дітей дошкільного віку, наявність великої кількості спортивних можливостей: ми з чоловіком – фанати велосипеда, роликів і водних видів спорту, які тут у надлишку, а ще Кіпр вважається однією з найбезпечніших країн світу.

Мінусів досить багато – це і високі ціни на привізні продукти, і відсутність дешевого інтернету та мобільного зв’язку високої якості, і дорога та не дуже хороша медицина, а також магазини, які не працюють допізна. На щастя, тут хоча б немає сієсти і можна поїсти в ресторані в будь-який час, на відміну від Іспанії, Італії або Греції. Але це дрібниці, я не акцентую на них увагу.

У нас ще немає дітей, але багато наших знайомих кіпріотів скаржаться на неякісну освіту – в школах вона ще більш-менш, а от хороших чи престижних університетів взагалі немає, всі забезпечені кіпріоти відправляють дітей вчитися до Великобританії. Найбільший мінус останнім часом – це дуже завищені ціни на нерухомість, оскільки все більше людей з пострадянського простору переїжджають сюди жити, навіть компанії перебираються сюди цілими офісами, і попит на житло величезний, знайти недорогу квартиру для оренди стає майже нереально.

Кіпріоти привітно ставляться до всіх туристів, дуже люблять дітей, майже у всіх ресторанах є дитяче меню і дитячі кімнати. Вони прекрасно розуміють, що фінансові вкладення від приїжджих дозволили вивести економіку острова на новий рівень. Правда, іноді виникає відчуття: вони побоюються, що емігрантів невдовзі стане більше, ніж місцевих, багато хто цим дуже незадоволений, і через це іноді виникають конфлікти.

Податки тут прийнятні. Наприклад, податок на доходи розраховується за підсумками року, сума менше 19 тис. 900 € на рік податком не обкладається, далі діє прогресивна ставка оподаткування.

Не можу сказати, що переїзд мене якось надто змінив, хіба що я стала більш розслабленою і не так поспішаю, щоб усюди встигнути, як це було вдома – в Україні. На Кіпрі я себе відчуваю досить комфортно, іноді навіть занадто. Жити тут добре на якомусь етапі життя, наприклад, коли плануєш народжувати і виховувати дітей, але я достеменно знаю, що це не те місце, де я хочу провести все життя, – все-таки з часом жити тут стає досить нудно і хочеться чогось більшого. Я думаю, що через рік-два ми переїдемо до Іспанії чи Італії. А взагалі, плануємо побачити весь світ!!!

Юрій КОПИНЕЦЬ

 

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Loading...

Анонси подій

Жовтень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
« Вер   Лис »

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Різне:

 • ТБ програма

 • Гороскоп

 • База крадених велосипедів

 • Рецепти

 • Погода

  • Ужгород

   Невелика хмарність протягом всього дня.

   • Ясно

    Зараз: 21.93°C/1019.3гПа

   • Ясно

    Об 11 годині: 20.04°C/1018.8гПа

   • Ясно

    Об 12 годині: 18.1°C/1018.97гПа

   • Ясно

    Об 13 годині: 15.68°C/1019.21гПа

   • Ясно

    Об 14 годині: 13.96°C/1019.38гПа

  • Мукачеве

   Ясно протягом всього дня.

   • Ясно

    Зараз: 23.12°C/1019.14гПа

   • Ясно

    Об 11 годині: 21.03°C/1018.7гПа

   • Ясно

    Об 12 годині: 19.05°C/1018.86гПа

   • Ясно

    Об 13 годині: 16.52°C/1019.16гПа

   • Ясно

    Об 14 годині: 14.74°C/1019.36гПа

  • Берегове

   Невелика хмарність протягом всього дня.

   • Невелика Хмарність

    Зараз: 22.58°C/1019.57гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 11 годині: 21.72°C/1018.96гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 12 годині: 19.51°C/1019.08гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 13 годині: 16.9°C/1019.34гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 14 годині: 14.94°C/1019.56гПа

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

 • У середу, 16 жовтня, в Закарпатській ОДА відбулася масштабна нарада під головуванням Ігоря Бондаренка щодо питань ремонту, будівництва та утримання автомобільних доріг області.

  14:3016.10.20190
 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • Із початком осені та навчального року в Україні стартував сезон застудних захворювань, а з ними – й розмови про грип.

  18:1111.10.20190
 • Об’єднані Арабські Емірати – країна, що з’явилася на карті світу порівняно недавно, однак за рівнем розвитку знаходиться в топі.

  15:1411.10.20190
 • У понеділок, 14 жовтня, у м.

  13:2411.10.20190
 • Стимулювання інвестиційної діяльності, оздоровлення економіки України, інвестиційні паспорти ОТГ та стратегії їх розвитку, індустрія краси та здоров’я, кіновиробництво на Закарпатті обговорюють сьогодні в Ужгороді на інвестиційному форумі «Закарпаття – бізнес в центрі Європи».

  21:0110.10.20190
 • Саме під такою назвою сьогодні, 10 жовтня, в культурно-історичному комплексі «Совине гніздо» провели щорічний інвестиційний форум.

  13:2010.10.20190
 • 6 жовтня у великій залі Хустської районної ради відбулося зібрання пасічників із різних куточків Закарпаття, яке відкрив голова Хустської районної спілки “Нарцис” Віктор Папп.

  10:2308.10.20190
 • У сезоні 2019/20 за першість боротимуться 7 команд.

  12:3907.10.20190
 • На вулиці похолодало, тож багато хто вже дістав електрообігрівач для підтримання тепла в помешканні.

  15:3206.10.20190
 • Драгобрат, Захар Беркут, Тростян і Буковель білий! Дивись онлайн https://snig.

  13:3506.10.20190
 • Кришталеві джерела, карстові печери, найстаріші дуби і навіть метеорити: усе це можна побачити у дійсно унікальному місці – Ужанському національному природному парку.

  16:3903.10.20190
 • Рейтингове агентство Євро-Рейтинг опублікувало оновлення рейтингу інвестиційної ефективності областей України.

  20:5930.09.20190
 • Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області провели планову перевірку одного з підприємств, яке надає послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, щодо дотримання ним вимог порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

  19:1527.09.20190
 • Такий штраф напередодні наклало Управління Держпраці у Закарпатській області на суб’єкта господарювання, в якого під час перевірки працівники Головного управління ДПС у Закарпатській області виявили нелегального працівника.

  19:0327.09.20190
 • Під час пресконференції 12 вересня новий керівник Міністерства освіти і науки України Ганна Новосад представила журналістам команду, яка разом із нею працюватиме над реформуванням системи освіти і науки, – п’ятьох заступників уже призначено, ще одна перебуває у статусі радника та чекає на відповідне рішення уряду.

  16:2027.09.20190

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події