Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує

Опубліковано: | Переглядів: 4451
 • Поділіться із друзями:

Іноземець, що побував одного разу в нашому краї, почав організовувати турпоїздки і всіляко популяризувати Закарпаття.

Про те, що саме запало в душу європейцю, читайте в інтерв’ю з цікавою людиною, Далімілом Пеша (Dalimil Peša). Колишній спортсмен, живе в Чехії, в місті Кутна Гора (Kutná Hora), одружений, має двох майже дорослих дітей. Далімілу 47 років, зараз він фінансовий консультант, а в минулому був баскетболістом. Окрім туризму і подорожей, цікавиться історією ХХ століття.

Що привело вас у Закарпаття? Коли ви вперше тут побували?

Я не люблю подорожувати туди, де подорожують усі: Іспанія, Франція, Єгипет, тощо.

У 2016 році я мав іти зі своїми друзями до Польщі та сходу Словаччини (Дукла, Кременець). Але врешті я не зміг поїхати. Друзі повернулися і поділилися, що це було прекрасно, але ще більш красиво на Закарпатті. Тому ми домовилися, і в травні 2017 року вирушили до Закарпаття.

Ми побували в Ужанському парку і парку Синевир (Колочава). Усього 8 днів.

Мені дуже сподобалася наша подорож, і я вирішив трохи допомогти й привезти туди ще деяких моїх друзів. Врешті, у 2017 році я побував на Закарпатті 4 рази. Всі мої подальші поїздки ми перебували лише у Волосянці у Сергія Ленько в його родинному готелі “Ліан”. Туди і дотепер приїздить більшість туристів і вони там зупиняються. Дехто і на одну ніч. Я був на Закарпатті 4 рази, і я ще не побачив усього, що б хотів.

Що вам найбільше сподобалось, а що ні?

Що мені найбільше подобається? Напевно, все. Перш за все, люди. Люб’язні, дивовижні, доброзичливі люди, які можуть зробити для вас що завгодно. Ми також були з візитом у місцевого старожила, на жаль, зараз уже небіжчика,  Івана Івановича, його сина Івана та невістки Марії. Ми отримали сир, самогон (Сміється), ковбасу і багато інформації про життя в Закарпатті.

Новим досвідом для мене стало те, що на Закарпатті я запросто можу зустріти корову на вулиці або в горах. У нас вони знаходяться за парканом і люди бояться їх. Я насправді також. (Сміється)

Фантастична була їжа, яку готувала Ганночка Ленько, а також пиво в Любомира нам дуже смакувало.

Неймовірний досвід “пекла” був у чанах. Там дуже сподобалось кожному, хто побував. Також чудова електричка на Ужоцький перевал.

Ну, і звичайно, красива природа. Це неможливо сказати, це треба прожити, відчути на собі. Ліси, які є в Ужанському парку, у нас не знайдеш. І коли я викарабкався на Дрогобицький камінь і озирнувся довкола, то не побачив жодного димоходу, високовольтних ліній, а всього-навсього одиноку мобільну вишку.

І що мені не сподобалося? Можливо, просто безлад, пляшки та пластикове сміття скрізь, –  і в лісах, і в горах. Але це є і в нас, хоч і не так багато. Коли у нас я йду на прогулянку, я збираю сміття і просто кладу його в мою кишеню або в рюкзак. У вас я повертаюсь з прогулянки із трьома пакетами повними із сміттям. Мені було дуже шкода, коли я купив малечі у Сянках в магазині цукерки, а діти відразу ж викинули обгортки на землю. Я сказав їм, що це неправильно. Коли я приїхав удруге, упаковки були кинуті в смітник. Тож просто потрібно сказати їм. Вони, напевно, не знали.

Як виникла ідея організувати поїздки на Закарпаття?

Закарпаття прекрасне, це недалеко від нас, ми маємо спільну історію, а чехи бояться їздити туди. У той же час вашим людям також потрібні туристи, щоб трохи покращити своє життя. Тому я намагаюся переконати чехів, що поїздка в Закарпаття –  найкраща ідея для відпустки. Їм не потрібно ні про що непокоїтися, а ще у вас дуже гарно. Я це відчуваю так. Але, на жаль, мені для цього не вистачає часу. Цього року я навідаюсь до вас тільки один чи два рази. Але наприкінці травня 2018 року ціла група друзів була на Закарпатті одна без мене, і їм там дуже сподобалося.

Що плануєте на майбутнє?

Тепер я повинен присвятити більше часу своїй родині та роботі. Мій син закінчує навчання в старшій школі, дочка у середній школі, до того ж, займається спортом. Ну, а працювати мусай! (Сміється) Щоб було за що поїхати до Закарпаття. Зараз я намагаюся просувати це в Інтернеті та пропонувати людям, що я планую поїздки і все організовую. Якщо є група туристів, які зацікавлені в поїздці до Закарпаття, я можу їх відправити, або піти з ними, коли прийде час. Я обов’язково хочу приїхати з друзями наприкінці вересня 2018 року і повернутися знову до Волосянки. Це також мотивує мене взяти велосипед на Пікуй. Але я ще не можу це зробити, бо мушу спершу тренуватися (Сміється) і взяти з собою когось, хто за мною дивитиметься там. Адже я “колишній” спортсмен.

Скориставшись нагодою, пан Даліміл переказав вітання усім своїм знайомим закарпатцям: Ганні, Людмилі, Марії, Івану, Колі, Любомиру, Петру і Сергію зокрема. Він з нетерпінням чекає наступної зустрічі з ними, а також з богарачем, шашликом і свіжим молоком на сніданок.

Оксана ЧОПАК

 • Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує
 • Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує
 • Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує
 • Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує
 • Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує
 • Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує
 • Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує
 • Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує
 • Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує
 • Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує
 • Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує
 • Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує
 • Закохатись в Закарпаття, або Як чех поїздки до України організовує

 

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події